RS/MD
A.net/MD
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Largo High School Track & Field and Cross Country - Upper Marlboro, Maryland
you RUN the place
505 Largo Rd, Upper Marlboro, Maryland, 20774, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Caitlin Boyles
Photos (
0
)
View
Videos (
5
)
View
News (
12
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (4 articles)
2012 / 2013 - (8 articles)
All News
Search
2011 Results - Friends of Indoor Track Invitational
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Dec 27th 2011, 8:10pm
Comments
Friends of Indoor Track Invitational
- Dec 27, 2011
Prince George Sports Complex, Landover, MD, US
« Filter Results by Team: »
Annandale
Armstrong
Baltimore Polytechnic Institute
Bishop McNamara
Cardozo
Centreville
Chantilly
DeMatha Catholic
Dunbar
DuVal
Eleanor Roosevelt
Elizabeth Seton
Forest Park
George C Marshall
Gonzaga College
Great Bridge
H.D. Woodson Senior
Hereford
Herndon
James Robinson Secondary
Lake Braddock Secondary
Langley
Largo
McDonogh
McKinley Technology
Milford Mill
Mount Vernon
Nansemond River
North East
North Point
Oakton
Osbourn Park
Oscar Smith
Oxon Hill
Paul VI
Riverdale Baptist
Robert E Lee (Staunton)
South County
South Lakes
St John's College
Suitland
T C Williams
Thomas A Edison
Thomas Jefferson S&T
W T Woodson
Washington-Lee
West Potomac
West Springfield
Western
Western Tech
Westfield
Yorktown
Men:
55m
|
300m
|
500m
|
1k
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
55m
|
300m
|
500m
|
1k
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Raymond, Ayo
11
James Robinson S
06.43
nwi
1
2
Dunbar, Rajee
12
Gonzaga College
06.53
nwi
1
3
Stone, David
11
Bishop McNamara
06.57
nwi
1
4
Thomas-brown, Michael
11
Mount Vernon
06.60
nwi
1
5
Summer, Za'Quan
12
T C Williams
06.61
nwi
1
6
winters, david
12
Suitland
06.68
nwi
1
7
Crutchfield, Blair
12
Eleanor Roosevel
06.68
nwi
1
8
Izegwire, Olu
12
Dunbar
06.71
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Raymond, Ayo
11
James Robinson S
06.48
nwi
1
2
Dunbar, Rajee
12
Gonzaga College
06.59
nwi
2
3
Stone, David
11
Bishop McNamara
06.61
nwi
1
4
Summer, Za'Quan
12
T C Williams
06.61
nwi
4
5
Izegwire, Olu
12
Dunbar
06.67
nwi
1
5
Thomas-brown, Michael
11
Mount Vernon
06.67
nwi
2
7
Crutchfield, Blair
12
Eleanor Roosevel
06.68
nwi
2
8
winters, david
12
Suitland
06.71
nwi
1
10
Butler, Jacob
11
South County
06.72
nwi
3
9
Witherspoon, Patrick
11
Dunbar
06.72
nwi
1
11
Abolurin, Afees
12
Milford Mill
06.75
nwi
1
12
Ellison, Alex
11
Annandale
06.75
nwi
4
13
Andoh, Roland
12
Annandale
06.77
nwi
4
14
Baah, Joseph
12
South County
06.77
nwi
3
15
davis, tyrell
11
Suitland
06.78
nwi
14
16
Chatmon, Brandon
12
North Point
06.79
nwi
2
17
Cisse, Mohamed
12
Largo
06.80
nwi
1
18
Garcia, Wilber
9
St John's Colleg
06.83
nwi
2
19
Green, Ben
Herndon
06.84
nwi
7
20
Stewart, Terry
12
Largo
06.84
nwi
1
21
Cherry, Michael
11
Oscar Smith
06.86
nwi
14
22
Dunn, Jonathan
11
West Springfield
06.86
nwi
8
23
Fernandez, Louis
12
George C Marshal
06.88
nwi
3
24
Jones, Kemahn
12
Western Tech
06.89
nwi
5
25
perry, shamik
11
DuVal
06.90
nwi
2
26
Owens, Brandon
12
Baltimore Polyte
06.91
nwi
2
27
Van Balen, Dylan
12
Annandale
06.91
nwi
7
28
Cox, Najee
--
Oakton
06.92
nwi
6
29
Manlan, Walter
12
Annandale
06.95
nwi
5
30
Washington, Joshua
11
Forest Park
06.96
nwi
6
31
Creed, Thomas
12
James Robinson S
06.97
nwi
10
32
Yu, Robert
11
Langley
06.98
nwi
8
33
Dennis, Brandon
12
Gonzaga College
06.98
nwi
7
34
Flowers, Timothy
11
Baltimore Polyte
07.00
nwi
14
34
Akosa, Carrington
10
Western Tech
07.00
nwi
6
36
Thai, Aeron
10
South Lakes
07.00
nwi
10
36
Derrios, Michael
9
Chantilly
07.00
nwi
4
38
Brinson, Brian
12
South Lakes
07.01
nwi
8
39
Stanley, Aaron
11
Baltimore Polyte
07.01
nwi
5
40
Martin, Brett
12
Centreville
07.02
nwi
8
41
Carter, Andrew
11
Eleanor Roosevel
07.02
nwi
3
42
Briscoe, D'Andre
12
North Point
07.04
nwi
2
43
Idowu, Tulu
12
Thomas A Edison
07.04
nwi
7
44
Freeman, Chris
11
Western Tech
07.04
nwi
8
45
Ingea, Elias
11
South Lakes
07.06
nwi
9
46
Johnson, Ashad
11
Thomas A Edison
07.06
nwi
7
47
Kern, James
10
W T Woodson
07.07
nwi
11
48
Daughtry, Rolon
--
Cardozo
07.08
nwi
6
49
Atkinson, Carlos
11
Dunbar
07.09
nwi
4
50
Boyd, Joseph
11
South County
07.09
nwi
12
51
Terry, Alexander
12
Chantilly
07.09
nwi
11
52
West, Ricky
12
Mount Vernon
07.10
nwi
5
53
Truitt, Omar
--
St John's Colleg
07.11
nwi
3
53
Tobias, Robert
11
West Springfield
07.11
nwi
9
55
Gaines, Hayes
10
Milford Mill
07.12
nwi
3
56
Marshall Jr., Darryl
9
DeMatha Catholic
07.13
nwi
11
57
Odinammadu, Kamsi
11
Western Tech
07.15
nwi
9
58
Monticelli, Federico
12
George C Marshal
07.16
nwi
7
59
Owens, Andre
11
Largo
07.17
nwi
4
60
Sankoh, Yusuf
10
T C Williams
07.19
nwi
11
61
Stansfield, Nicholas
12
Thomas A Edison
07.24
nwi
12
62
Oputa, Emeka
12
Chantilly
07.25
nwi
12
62
Burns, Brian
--
Oakton
07.25
nwi
10
64
Hicks, Darcel
11
Riverdale Baptis
07.26
nwi
10
65
Woods, Anthony
11
Riverdale Baptis
07.26
nwi
12
66
Crawford, Hazle
11
Dunbar
07.29
nwi
9
67
Ayling, Kevin
11
W T Woodson
07.29
nwi
12
68
Watson, Hunter
10
Gonzaga College
07.30
nwi
11
69
Smith, Marcell
11
Centreville
07.31
nwi
10
70
Terry, Ray
11
South Lakes
07.32
nwi
10
71
Ta, Daniel
10
Oakton
07.34
nwi
11
72
Kieze, Orville
12
Baltimore Polyte
07.35
nwi
6
72
Batille, Frantz
11
Forest Park
07.35
nwi
10
74
Battle, George
11
Bishop McNamara
07.37
nwi
12
75
Brown, Jajuan
11
Eleanor Roosevel
07.37
nwi
5
76
Arhu, Ebenezer
12
Thomas A Edison
07.39
nwi
14
77
Albritton-Turner, Came
11
Bishop McNamara
07.41
nwi
9
78
Streater, Justin
11
Western Tech
07.41
nwi
11
79
Thomas, Jordan
12
South County
07.43
nwi
14
80
Matthews, Kenneth
10
McKinley Technol
07.44
nwi
7
81
Stevens, Daeon
10
Riverdale Baptis
07.44
nwi
12
82
Ruffin, Alonzo
9
St John's Colleg
07.45
nwi
9
83
Smith-Holmes, Jonathan
9
DeMatha Catholic
07.45
nwi
14
84
Dykes, Denzel
10
St John's Colleg
07.47
nwi
9
85
Nixon, Will
12
Paul VI
07.52
nwi
13
86
Dickens, Terell
--
Eleanor Roosevel
07.58
nwi
8
87
Smith, Gregory
9
St John's Colleg
07.60
nwi
10
88
Sanson, Timothy
10
Langley
07.62
nwi
11
89
King, J'Von
10
Milford Mill
07.63
nwi
5
90
Gracia, Jonathan
12
George C Marshal
07.64
nwi
9
91
Mckee, Maxwell
9
Langley
07.67
nwi
13
92
Cox, Jeff
--
Paul VI
07.69
nwi
13
93
Martin, Antuan
--
Cardozo
07.72
nwi
14
94
McGregor, Michael
9
Paul VI
07.84
nwi
13
95
Togbe, Koffi
12
Thomas A Edison
07.85
nwi
13
96
Gant, Malik
9
H.D. Woodson Sen
07.93
nwi
6
97
Matthews, Joseph
9
H.D. Woodson Sen
07.95
nwi
7
98
Robinson, Danny
10
H.D. Woodson Sen
08.21
nwi
3
99
Eberhardt, Nick
9
Langley
08.71
nwi
13
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jacobs, Teyvon
11
Suitland
34.52
1
2
Tate, Christopher
12
Riverdale Baptis
35.49
3
3
Claggett, Dorian
11
Baltimore Polyte
35.54
3
4
Stone, David
11
Bishop McNamara
35.78
1
5
Cherry, Michael
11
Oscar Smith
35.80
1
6
coaxum, niko
12
Largo
36.21
3
7
Cisse, Mohamed
12
Largo
36.22
2
8
scarsborough, travis
12
Suitland
36.28
1
9
Akosa, Carrington
10
Western Tech
36.42
4
10
perry, shamik
11
DuVal
36.71
2
11
Howell, Luis
12
Largo
36.93
5
12
Miller, Deonte
12
Eleanor Roosevel
36.97
2
13
Jones, Kyle
11
North Point
37.04
5
14
Cardwell, Christian
11
Bishop McNamara
37.04
7
15
Manlan, Walter
12
Annandale
37.06
7
16
Drain, Armando
12
South Lakes
37.06
3
17
Alston, Ervin
12
Dunbar
37.10
1
18
Borhauer, Ansel
12
James Robinson S
37.13
4
19
Wheeler, Leon
11
Dunbar
37.17
6
20
Green, Ben
Herndon
37.33
4
21
Raymond, Ayo
11
James Robinson S
37.35
7
22
Sheppard, Shamaal
11
Thomas A Edison
37.49
5
23
Garcia, Wilber
9
St John's Colleg
37.52
10
24
Thomas-brown, Michael
11
Mount Vernon
37.52
9
25
davis, tyrell
11
Suitland
37.60
2
26
Crutchfield, Blair
12
Eleanor Roosevel
37.61
2
27
Gordon, Jahlan
11
DeMatha Catholic
37.70
5
28
Andoh, Roland
12
Annandale
37.74
6
29
Metcalf, Connor
12
South Lakes
37.88
8
30
Creed, Thomas
12
James Robinson S
37.96
8
31
Chatmon, Brandon
12
North Point
38.08
3
32
Burton, Kashief
12
Milford Mill
38.12
11
33
Rowe, Julian
10
Eleanor Roosevel
38.13
2
34
Brinson, Brian
12
South Lakes
38.26
7
35
Hill, Denzel
11
North Point
38.27
7
36
Abolurin, Afees
12
Milford Mill
38.28
16
37
Thompson, Kevin
10
H.D. Woodson Sen
38.28
11
38
Daughtry, Rolon
--
Cardozo
38.28
13
39
Washington, Joshua
11
Forest Park
38.31
10
40
Wright, Michael
11
Centreville
38.33
14
41
Curry, Willie
12
T C Williams
38.35
4
42
West, Ricky
12
Mount Vernon
38.36
6
43
McDuffy, Arthur
12
Chantilly
38.39
10
44
Boyd, Joseph
11
South County
38.40
4
45
Folta, Nestor
11
Oakton
38.44
8
46
Penny, Raeford
10
Thomas Jefferson
38.45
7
47
Williams, Kordell
10
DeMatha Catholic
38.48
6
48
Owens, Jefferey
12
Langley
38.54
13
49
Amiker, Jared
11
Forest Park
38.60
11
50
Bacon, Jeffery
11
Paul VI
38.67
10
51
Balen, Dylan Van
12
Annandale
38.80
10
52
Stanley, Aaron
11
Baltimore Polyte
38.86
13
53
Banks, Stephen
12
West Potomac
39.02
14
54
Cox, Najee
--
Oakton
39.10
8
55
Garner, Malique
12
Dunbar
39.11
5
56
Seals, John
10
West Springfield
39.20
12
57
Gilmore, Corey
12
South Lakes
39.22
3
58
Gray, Darien
11
Gonzaga College
39.22
5
59
Idowu, Tulu
12
Thomas A Edison
39.32
9
60
Patterson, Malanta
10
Dunbar
39.32
8
60
Oputa, John
10
DeMatha Catholic
39.32
13
62
Dunn, Jonathan
11
West Springfield
39.41
8
63
Thornton, Marquis
12
Milford Mill
39.50
17
64
Martin, Brett
12
Centreville
39.51
12
65
Smith, Johnny
12
Forest Park
39.53
12
66
Dallen, Daniel A
11
George C Marshal
39.54
15
67
Johnson, Ashad
11
Thomas A Edison
39.55
11
68
Garvin, Timothy
11
T C Williams
39.65
14
69
Gaines, Hayes
10
Milford Mill
39.68
17
70
Cumby, Matt
12
W T Woodson
39.79
16
71
Brown, Kheelum
10
McKinley Technol
39.81
18
72
Akil, Isaiah
9
Riverdale Baptis
39.91
11
73
Taylor, Davaughn
9
H.D. Woodson Sen
39.96
13
74
Owens, Brandon
12
Baltimore Polyte
40.01
19
75
Flowers, Timothy
11
Baltimore Polyte
40.08
17
76
Starling, Grier
12
McKinley Technol
40.11
9
77
Chin, Kevin
11
Langley
40.18
16
78
Albritton-Turner, Camero
11
Bishop McNamara
40.59
16
79
Ransom, Miles
12
Chantilly
40.59
14
80
Runkle, Jacob
11
Yorktown
40.62
14
81
Danisewicz, Matt
11
Paul VI
40.77
21
82
Terell, Harry
10
H.D. Woodson Sen
40.78
16
83
Starkes, Tyree
11
Western Tech
40.79
10
84
Roof, Jonathan
9
James Robinson S
40.82
16
85
Gee, Tyler
10
Hereford
41.15
21
86
Harris, Joshua
11
DeMatha Catholic
41.27
11
87
Truitt, Omar
--
St John's Colleg
41.30
17
88
Morais, Alexander
10
W T Woodson
41.44
19
89
Quion, Chris
10
Langley
41.58
18
90
Ike-azubogu, Ifeanyi
9
Western Tech
41.61
18
91
Konteh, Khave
9
South County
41.63
15
92
Watson, Hunter
10
Gonzaga College
41.74
12
93
White, Troy
--
St John's Colleg
41.75
21
94
Milligan, William
10
Eleanor Roosevel
41.77
15
95
Arhu, Ebenezer
12
Thomas A Edison
41.79
20
96
Turner, Josh
10
Western Tech
41.85
18
97
Smoot, Corey
11
Riverdale Baptis
41.93
14
98
Martin, Antuan
--
Cardozo
41.93
20
99
Ridenour, Andrew
10
James Robinson S
42.54
17
100
Eze, Prince
10
Hereford
42.75
19
101
Mckee, Maxwell
9
Langley
43.01
20
102
Ruffin, Alonzo
9
St John's Colleg
43.53
18
103
Shor, Matt
12
W T Woodson
43.72
20
104
Armstrong, Paul
11
Paul VI
43.83
21
105
Stansfield, Nicholas
12
Thomas A Edison
43.94
9
106
Wanzer, Ricardo
11
Bishop McNamara
44.04
21
107
Turner, Kevon
9
Gonzaga College
45.78
19
108
Montague, Savon
9
H.D. Woodson Sen
46.05
15
--
Alsadig, Mossab
11
Thomas Jefferson
DQ
12
Mens 500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Claggett, Dorian
11
Baltimore Polyte
1:06.65
3
2
Smith, Nicholas
12
Baltimore Polyte
1:07.36
4
3
Tate, Christopher
12
Riverdale Baptis
1:07.99
1
4
Jones, Kemahn
12
Western Tech
1:08.40
1
5
Dozier, Shamir
12
Bishop McNamara
1:08.44
1
6
Smith, Michael
11
Dunbar
1:08.67
1
7
Dunbar, Rajee
12
Gonzaga College
1:08.73
1
8
Grundahl, Jacob
12
South Lakes
1:08.90
2
9
Chavez, Austin
11
Annandale
1:08.94
3
10
Thompson, Kevin
10
H.D. Woodson Sen
1:09.26
5
11
Agyei, Hassan
12
Eleanor Roosevel
1:09.82
5
12
Camacho, Daniel
12
Forest Park
1:09.85
3
13
Angara, Ian
12
South Lakes
1:09.98
2
14
Tielman-Fenelus, Brett
12
DeMatha Catholic
1:10.16
4
15
Sheppard, Shamaal
11
Thomas A Edison
1:10.30
3
16
Butler, Jacob
11
South County
1:10.36
4
17
Penny, Raeford
10
Thomas Jefferson
1:10.44
3
18
Starling, Grier
12
McKinley Technol
1:10.74
4
19
Stormo, Michael
11
West Springfield
1:11.08
6
20
Owens, Jefferey
12
Langley
1:11.27
5
21
Coopermiller, Stephon
11
Baltimore Polyte
1:11.34
8
22
Miller, Austin
Herndon
1:12.03
3
23
Hogye, Nathan
9
Annandale
1:12.58
5
24
Moduka, Austin
11
Eleanor Roosevel
1:12.89
2
25
Montgomery, Jamal
11
Dunbar
1:12.96
8
26
Snare, Trent
11
South County
1:13.19
6
27
Beil, Zach
12
Hereford
1:13.28
9
28
Kalu, Obinna
11
Western Tech
1:13.34
9
29
Sauerbier, Daniel
12
Lake Braddock Se
1:13.46
4
30
Vellayan, Nathan
12
South Lakes
1:13.55
7
31
Shepperd, Zachary
12
Gonzaga College
1:13.61
7
32
Lee, Kahron
12
T C Williams
1:14.04
11
33
Ahmed, Saweel
12
George C Marshal
1:14.16
7
34
Chin, Kevin
11
Langley
1:14.33
11
35
Dunlap, Marcus
11
Lake Braddock Se
1:14.33
6
36
Copp, Spenser
11
W T Woodson
1:14.48
11
37
Periera, Edgar
9
Lake Braddock Se
1:14.61
6
38
Blake, Brandon
11
Western Tech
1:14.89
8
39
Akil, Isaiah
9
Riverdale Baptis
1:15.09
10
40
Quion, Chris
10
Langley
1:15.13
12
41
Minter, Tyreek
--
Centreville
1:15.14
10
42
Bradner, James
12
North Point
1:15.17
9
43
Ayala, Rodan
12
West Springfield
1:15.32
9
44
Burris, Davon
11
Dunbar
1:16.02
12
45
Shotwell, Alexander
11
Forest Park
1:16.29
8
46
Walker, Kyron
12
McKinley Technol
1:16.35
10
47
Brown, Jamaal
10
St John's Colleg
1:16.43
13
48
Doherty, Shane
10
George C Marshal
1:17.12
12
49
Taylor, Davaughn
9
H.D. Woodson Sen
1:17.21
8
50
thomas, mike
11
Suitland
1:17.39
5
51
Ullom, Nicholas
10
Chantilly
1:17.39
10
52
Leon, Jordan
--
Milford Mill
1:17.74
13
53
Eshelman, Daniel
12
W T Woodson
1:17.81
12
54
Der, Martase
12
Baltimore Polyte
1:18.02
11
55
Alsadig, Mossab
11
Thomas Jefferson
1:18.04
7
56
Witter, Ryan
10
James Robinson S
1:18.94
12
57
Daus, Jack
11
Paul VI
1:19.04
12
58
Terell, Harry
10
H.D. Woodson Sen
1:19.49
10
59
Morris, De'Shaan
11
Baltimore Polyte
1:20.77
13
60
Danisewicz, Jack
9
Paul VI
1:20.89
11
61
Brown, Mike
12
Hereford
1:21.69
13
62
Eller, Stephen
11
South County
1:22.31
8
63
Caplen, Daniel
9
Thomas A Edison
1:22.42
11
64
Salisbury, Conner
9
South County
1:23.19
5
65
Dixon, Keyon
10
Western Tech
1:24.19
13
--
Tyler, Philip
10
T C Williams
DQ
10
--
Williams, Anthony
12
Largo
DQ
2
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
10
Thomas A Edison
2:37.65
1
2
Brewer, John
12
DeMatha Catholic
2:39.65
1
3
Sprague, Christopher
11
Oakton
2:40.39
1
4
Lotterie, Marc
11
West Potomac
2:41.10
1
5
Rollo, Patrick
12
McDonogh
2:41.44
1
6
Spahn, Patrick
12
James Robinson S
2:41.46
1
7
Kelly, Abdur-Rahmaan
10
Eleanor Roosevel
2:41.54
1
8
Tuck, Nick
11
Lake Braddock Se
2:41.65
1
9
Laubinger, Miles
12
Langley
2:41.86
1
10
Mchugh, Michael
11
South Lakes
2:42.47
1
11
Knopp, Michael
12
Thomas A Edison
2:42.96
1
12
Hart, Ryan
11
Yorktown
2:43.02
1
13
Wattendorf, Michael
12
Thomas Jefferson
2:43.38
1
14
Ballard, Sawyer
12
South Lakes
2:44.31
1
15
Muskett, Michael
11
West Springfield
2:44.35
1
16
Perez, Gerardo
12
Mount Vernon
2:44.44
1
17
O'Shea, Andrew
12
Thomas Jefferson
2:44.52
1
18
Foresster, Aaron
12
Forest Park
2:44.88
1
19
Snyder, Adam
12
Eleanor Roosevel
2:45.81
1
20
Meyerson, Henry
12
Gonzaga College
2:46.68
1
21
Young, Scott
12
T C Williams
2:46.72
1
22
Swanson, Vernon
11
Suitland
2:46.90
1
23
Jones, Chris
12
Centreville
2:47.15
1
24
Danisewicz, Matt
11
Paul VI
2:47.40
1
25
Rabil, William
11
West Springfield
2:47.97
1
26
Larson, Andy
12
Oakton
2:48.59
1
27
Van Acker, Leif
11
James Robinson S
2:49.00
1
28
Kerwin, Brendan
10
T C Williams
2:50.25
1
29
Asefaw, Mark
12
Western Tech
2:50.69
1
30
Lah Lou, Adel
11
Mount Vernon
2:52.39
1
31
Gharbi, Karim
10
Thomas A Edison
2:53.01
1
32
Tolbert, John
10
James Robinson S
2:54.29
1
33
Bock, Steven
11
Yorktown
2:54.52
1
34
Horton, DeAndre
11
H.D. Woodson Sen
2:55.03
1
35
Talman, Kip
11
Centreville
2:55.71
1
36
Boku, Daniel
11
Thomas A Edison
2:56.27
1
37
Armstrong, Sampson
12
Gonzaga College
2:56.35
1
38
Amare, Abenezer
11
Robert E Lee (St
2:56.51
1
39
Hiett, Deshawn
10
Largo
2:57.26
1
40
Wattendorf, Matt
10
Thomas Jefferson
2:57.85
1
41
Baker, Brendan
9
George C Marshal
2:58.66
1
42
Lee, Terry
11
Forest Park
2:58.75
1
43
Cate, David
10
West Potomac
2:58.83
1
44
Walsh, James
12
Yorktown
2:59.12
1
45
Swayne, Steven
12
Langley
2:59.49
1
46
Bhavsar, Raaj
12
Chantilly
2:59.73
1
47
Cucinotta, Nicholas
9
West Potomac
3:00.21
1
48
Brownbey, Shadeed
10
Suitland
3:00.30
1
49
Liu, Aaron
--
Lake Braddock Se
3:00.62
1
50
Sohl, Mark
11
Lake Braddock Se
3:00.72
1
51
Webetu, Yohnes
11
Annandale
3:00.77
1
52
Ahlers, Zartosht
10
Thomas Jefferson
3:01.41
1
53
Lim, Marco
9
Centreville
3:01.49
1
54
Chase, Gerald
12
H.D. Woodson Sen
3:02.56
1
55
Falcone, David
9
W T Woodson
3:02.83
1
56
Thompson, Brian
10
Lake Braddock Se
3:03.75
1
57
Santaniello, Andrew
10
W T Woodson
3:04.13
1
58
Korupolu, Krishna
12
West Potomac
3:05.46
1
59
Day, Presley
9
Centreville
3:06.67
1
60
Shaw, Reese
11
Thomas A Edison
3:06.69
1
61
Robinson, Nicholas
12
George C Marshal
3:07.05
1
62
Clark, Kimani
12
McKinley Technol
3:07.20
1
63
J, Donnell
12
Suitland
3:08.12
1
64
Lockett, Donell
12
Eleanor Roosevel
3:08.42
1
65
Johnson, Justin
9
Bishop McNamara
3:08.92
1
66
Freeman, Gregory
11
Bishop McNamara
3:09.99
1
67
Berigan, Liam
11
James Robinson S
3:10.06
1
68
Ng, Andrew
10
George C Marshal
3:11.74
1
69
Hiles, Stephen
10
James Robinson S
3:12.16
1
70
Morrissey, Peter
10
George C Marshal
3:12.77
1
71
Stewart, Horace
12
H.D. Woodson Sen
3:16.36
1
72
Rajaguru, Praveen
11
Eleanor Roosevel
3:19.73
1
73
Taitano, Ben
11
James Robinson S
3:19.98
1
74
Brown, Javier
10
Western Tech
3:20.38
1
75
Marshall, Jameson
9
James Robinson S
3:21.34
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gates, Paul
12
W T Woodson
4:25.36
1
2
Miller, Logan
11
Chantilly
4:32.77
1
3
Hart, Ryan
11
Yorktown
4:33.54
1
4
Haight, Mackenzie
10
George C Marshal
4:34.84
1
5
Mohammadi, Ashkan
11
South Lakes
4:35.21
1
6
Stoney, Jack
10
Oakton
4:35.55
1
7
Zucker, Jacob
12
Thomas Jefferson
4:36.14
1
8
Jones, Chris
12
Centreville
4:37.91
1
9
Eberhart, Patrick
12
Oakton
4:38.38
1
10
Rivera, Julian
11
Hereford
4:38.60
1
11
Green, Jordan
11
Forest Park
4:38.93
1
12
Lehnert, Matthew
11
Hereford
4:41.03
1
13
Rosenberg, Corey
11
West Potomac
4:41.10
1
14
Amare, Biruk
10
Robert E Lee (St
4:42.54
1
15
Luckin, Jon
11
Hereford
4:43.29
1
16
Pike, Draven
11
Annandale
4:46.18
1
17
Lee, Chan Young
11
Centreville
4:46.37
1
18
Amann, John
11
West Springfield
4:47.52
1
19
Rivas, Luis
10
South Lakes
4:48.09
1
20
Brown, Erick
11
DeMatha Catholic
4:48.82
1
21
Yirdaw, Caleb
11
Thomas A Edison
4:48.90
1
22
Bernier, Crispin
11
West Potomac
4:49.36
1
23
Chase, Gerald
12
H.D. Woodson Sen
4:50.35
1
24
Matson, Daniel
11
Thomas Jefferson
4:50.83
1
25
Horton, DeAndre
11
H.D. Woodson Sen
4:51.07
1
26
Dejausserand, Justin
12
North Point
4:51.34
1
27
Davis, Garrett
11
North Point
4:51.40
1
28
Gebrehiwot, Aviad
9
Annandale
4:51.83
1
29
Perdue, Tyler
10
North Point
4:52.42
1
30
Kerr, Michael
10
South Lakes
4:52.70
1
31
Garcia, Joaquin
9
Forest Park
4:53.45
1
32
Marshall, Nick
11
James Robinson S
4:53.78
1
33
McGorty, Ryan
9
Chantilly
4:54.20
1
34
Gatti, Matt
12
Gonzaga College
4:56.16
1
35
Yavorski, Neil
12
Lake Braddock Se
4:57.06
1
36
Forbes, Jonathan
11
T C Williams
4:57.66
1
37
Gautier, Ben
10
South County
4:57.68
1
38
Admasu, Yonel
10
W T Woodson
4:57.69
1
39
Parshall, Joshua
11
Chantilly
4:57.75
1
40
Belachew, Anduaem
--
Mount Vernon
4:58.30
1
41
Gebrehiwot, Elliad
12
Annandale
4:58.39
1
42
Schaefer, Jake
10
West Springfield
4:59.09
1
43
Ray, Ryan
12
Forest Park
5:00.87
1
44
Shands, Perry
12
West Springfield
5:02.28
1
45
Blagg, Chris
--
Thomas Jefferson
5:04.32
1
46
Danisewicz, Jack
9
Paul VI
5:04.67
1
47
Shumacer, Zach
11
Forest Park
5:06.50
1
48
Ivers, Samuel
12
Chantilly
5:07.08
1
49
Ryan, Sean
12
George C Marshal
5:07.44
1
50
Turner, Eric
9
West Potomac
5:08.67
1
51
Girvin, Sam
12
Thomas Jefferson
5:09.10
1
52
Constantini, Paul
12
James Robinson S
5:09.98
1
53
Vandewater, Tim
10
Hereford
5:10.56
1
54
Morris, Peter
11
Yorktown
5:10.64
1
55
Hulett, Josh
11
Langley
5:11.35
1
56
Kocis, Matt
9
Paul VI
5:11.41
1
57
Molina, Daniel
12
Centreville
5:15.09
1
58
Cyrus, Ralph
11
Bishop McNamara
5:15.46
1
59
Mcnulla, James
9
West Potomac
5:22.45
1
60
Dougherty, Nicholas
10
Bishop McNamara
5:23.06
1
61
Hein, Seth
10
James Robinson S
5:25.31
1
62
Nurul-Haqq, Aswad
11
Eleanor Roosevel
5:27.70
1
63
Min, Alex
9
James Robinson S
5:32.66
1
64
Zirkle, Nicholas
11
George C Marshal
5:33.50
1
65
Kassahun, Solomon
--
Cardozo
5:49.88
1
66
Jarosz, Michael
9
Gonzaga College
6:05.77
1
67
Johnson, Patrick
9
James Robinson S
6:09.34
1
68
Lockett, Donell
12
Eleanor Roosevel
6:12.82
1
69
Hafiz, Hamid
10
James Robinson S
6:18.14
1
70
Stewart, Horace
12
H.D. Woodson Sen
6:26.31
1
71
Felix, David
9
Riverdale Baptis
6:26.37
1
72
Alemayehu, Muse
10
Mount Vernon
6:33.07
1
73
Wilkins, Trevon
9
Western Tech
6:34.07
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gaiser, Andrew
11
Forest Park
9:52.50
1
2
Corum, Brady
12
West Potomac
9:54.93
1
3
Keim, Robert
11
North Point
9:57.80
1
4
Jones, Christopher
11
North Point
9:59.07
1
5
Jewell, Chris
12
Oakton
9:59.79
1
6
Lee, Chan Young
11
Centreville
10:03.75
1
7
Luckin, Jon
11
Hereford
10:10.59
1
8
Jones, Patrick
11
North Point
10:11.54
1
9
Singh, Pratik
12
Oakton
10:11.77
1
10
Corbett, Alex
9
Lake Braddock Se
10:12.49
1
11
Rivera, Julian
11
Hereford
10:13.58
1
12
Sakallah, Faris
11
Chantilly
10:15.36
1
13
Greenwood, William
12
Lake Braddock Se
10:18.03
1
14
Payne, Kevin
11
Hereford
10:25.45
1
15
Raiti, Michael
12
Oakton
10:28.35
1
16
Rangel, John
10
Thomas A Edison
10:29.58
1
17
Hoyle, Chris
10
Gonzaga College
10:29.60
1
18
Rivera, Gabriel
11
Hereford
10:31.59
1
19
Boku, Daniel
11
Thomas A Edison
10:34.09
1
20
Hawkins, Josh
12
Forest Park
10:42.70
1
21
Yirdaw, Eyasu
11
Thomas A Edison
10:44.88
1
22
Kool, Stephen
11
Thomas Jefferson
10:45.68
1
23
Preshun, Matt
12
Lake Braddock Se
10:45.91
1
24
Wason, Bryce
10
West Springfield
10:46.29
1
25
Tucker, Nick
12
South Lakes
10:46.36
1
26
Pitrelli, Jj
11
Lake Braddock Se
10:48.52
1
27
Malander, Peter
10
Chantilly
10:49.57
1
28
Tapen, Thomas
12
Thomas Jefferson
10:55.93
1
29
Brown, Kyle
10
Thomas A Edison
10:57.98
1
30
Blackburn, Matt
9
West Springfield
11:00.77
1
31
O'Connell, Brendan
10
James Robinson S
11:05.97
1
32
Trueheart, Avery
11
West Springfield
11:11.92
1
33
Jeletic, Chris
9
DeMatha Catholic
11:18.92
1
34
Simpson, Connor
9
Thomas Jefferson
11:27.74
1
35
Mastaler, Trey
10
Paul VI
11:28.19
1
36
Mcdermott, Michael
9
South Lakes
11:36.36
1
37
Handley, Alex
12
George C Marshal
11:36.93
1
38
Dougherty, Nicholas
10
Bishop McNamara
11:48.39
1
39
Cyrus, Ralph
11
Bishop McNamara
11:49.85
1
40
Bigler, James
11
West Potomac
11:52.05
1
41
Phillips, Connor
10
Thomas Jefferson
11:55.44
1
42
Sikorsky, Peter
9
Gonzaga College
12:03.23
1
43
Kassahun, Solomon
--
Cardozo
12:03.31
1
--
Kvartunas, Michael
11
Paul VI
DNF
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Burton, Kashief
12
Milford Mill
07.76
nwi
1
2
Cai, ED
12
Thomas Jefferson
07.77
nwi
1
3
Williams, Kordell
10
DeMatha Catholic
08.04
nwi
1
4
Drain, Armando
12
South Lakes
08.18
nwi
1
5
Jones, Kyle
11
North Point
08.19
nwi
1
6
Calderwood, Kaden
12
Langley
08.21
nwi
1
7
Ransom, Miles
12
Chantilly
08.26
nwi
1
8
Coopermiller, Stephon
11
Baltimore Polyte
08.29
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Cai, ED
12
Thomas Jefferson
07.86
nwi
1
2
Burton, Kashief
12
Milford Mill
08.00
nwi
1
3
Drain, Armando
12
South Lakes
08.12
nwi
1
4
Jones, Kyle
11
North Point
08.13
nwi
1
5
Williams, Kordell
10
DeMatha Catholic
08.17
nwi
1
6
Ransom, Miles
12
Chantilly
08.23
nwi
1
7
Calderwood, Kaden
12
Langley
08.24
nwi
2
8
Coopermiller, Stephon
11
Baltimore Polyte
08.26
nwi
3
9
Brew, Victor
12
West Springfield
08.28
nwi
1
10
Mitchell, Randall
12
Gonzaga College
08.33
nwi
2
11
Chang, Andrew
11
W T Woodson
08.33
nwi
2
12
Daugherty, Sean
12
Lake Braddock Se
08.38
nwi
2
13
Baah, Joseph
12
South County
08.40
nwi
2
14
Maku, Richard
12
Annandale
08.51
nwi
4
15
Haskins, Percy
12
T C Williams
08.52
nwi
2
16
Medric, Ryan T
12
George C Marshal
08.53
nwi
3
17
Bryant, John-richard
12
Bishop McNamara
08.55
nwi
4
18
Pilaka, Raj
11
South Lakes
08.66
nwi
5
19
Nguyen, Eric
11
Chantilly
08.67
nwi
3
20
Curry, Terrance
11
T C Williams
08.69
nwi
3
21
Christian, Josiah
12
McKinley Technol
08.71
nwi
7
22
Vellayan, Nathan
12
South Lakes
08.76
nwi
3
23
Banks, Stephen
12
West Potomac
08.82
nwi
7
24
Gray, Darien
11
Gonzaga College
08.84
nwi
2
25
Gulding, Michael
11
James Robinson S
08.94
nwi
5
26
Holmes, Maurice
10
Gonzaga College
09.02
nwi
4
27
Gee, Tyler
10
Hereford
09.21
nwi
6
28
Eze, Prince
10
Hereford
09.25
nwi
6
29
Brailey, Andrew
11
George C Marshal
09.27
nwi
5
30
Gutrick, Devon
9
North Point
09.27
nwi
5
31
Linsay, Jabrie
--
Forest Park
09.36
nwi
4
32
Belay, David
11
Annandale
09.38
nwi
5
33
Tinio, Jason Patrick
11
George C Marshal
09.41
nwi
5
34
Nixon, Will
12
Paul VI
09.63
nwi
6
35
Finley, Nikko
11
James Robinson S
09.71
nwi
4
36
Morris, De'Shaan
11
Baltimore Polyte
09.80
nwi
5
37
Chaing, Randy
12
Centreville
09.86
nwi
5
38
Alvarez, Steven
11
Lake Braddock Se
10.01
nwi
6
39
Bacon, Jeffery
11
Paul VI
10.14
nwi
6
40
DeBus, Kai
10
Lake Braddock Se
10.41
nwi
7
41
Folta, Nestor
11
Oakton
10.41
nwi
3
42
Hohenstein, Tyler
10
Annandale
10.58
nwi
6
43
Fabian, Grant
11
South County
10.64
nwi
6
44
Stromberg, Josh
--
South County
11.58
nwi
6
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Allen
,
Jacobs
,
davis
,
winters
Suitland
1:30.48
1
2
Curry
,
Alcon
,
Haskins
,
Summer
T C Williams
1:33.32
1
3
Izegwire
,
Smith
,
Alston
,
Garner
Dunbar
1:33.76
1
4
Gordon
,
Haraway
,
Monroe
,
Mayuga
DeMatha Catholic
1:34.36
2
5
Raymond
,
Cook
,
Creed
,
Borhauer
James Robinson S
1:34.39
2
6
Manlan
,
Van Bale
,
Andoh
,
Ellison
Annandale
1:34.93
1
7
Howell
,
coaxum
,
Owens
,
Cisse
Largo
1:35.00
1
8
Dunn
,
Tobias
,
Breedlov
,
Brew
West Springfield
1:36.68
4
9
Stone
,
Cardwell
,
Bryant
,
Albritto
Bishop McNamara
1:37.21
4
10
Freeman
,
Odinamma
,
Streater
,
Akosa
Western Tech
1:37.39
4
11
Smith
,
Wright
,
Martin
,
Williams
Centreville
1:37.47
3
12
Metcalf
,
Ingea
,
Thai
,
Terry
South Lakes
1:38.01
3
13
Briscoe
,
Johnson
,
Hill
,
Bradner
North Point
1:38.36
2
14
Washingt
,
Smith
,
Hawkins
,
Batille
Forest Park
1:38.98
2
15
Mitchell
,
Dennis
,
Shepperd
,
Watson
Gonzaga College
1:39.03
5
16
McDuffy
,
Terry
,
Oputa
,
Derrios
Chantilly
1:39.16
5
17
Fernande
,
Monticel
,
Dallen
,
Medric
George C Marshal
1:39.61
5
18
Taylor
,
Thompson
,
Terell
,
Horton
H.D. Woodson Sen
1:39.67
3
19
Ajanleko
,
Rowe
,
Carter
,
Agyei
Eleanor Roosevel
1:39.96
1
20
Claggett
,
Stanley
,
Kieze
,
Owens
Baltimore Polyte
1:40.18
4
21
Christia
,
Starling
,
Young
,
Reid
McKinley Technol
1:40.52
3
22
Acors
,
Bosir
,
Hicks
,
Akil
Riverdale Baptis
1:41.16
5
23
Maloy
,
Ayling
,
Cumby
,
Chang
W T Woodson
1:41.73
6
24
Kelly
,
Dickens
,
Milligan
,
Lockett
Eleanor Roosevel
1:41.99
3
25
Nixon
,
Bacon
,
Daus
,
McGregor
Paul VI
1:45.15
6
26
Caplen
,
Togbe
,
Arhu
,
Gillis
Thomas A Edison
1:48.03
6
27
Paul
,
Smith
,
Vessels
,
Ruffin
St John's Colleg
1:48.32
4
--
Butler
,
Boyd
,
Baah
,
Snare
South County
DQ
3
--
Diggs
,
Roof
,
Witter
,
Gulding
James Robinson S
DQ
5
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
coaxum
,
Howell
,
Williams
,
Cisse
Largo
3:26.34
1
2
Stone
,
Dozier
,
Cardwell
,
Bryant
Bishop McNamara
3:27.19
1
3
Angara
,
Gilmore
,
Grundahl
,
Drain
South Lakes
3:30.89
1
4
Kelly
,
Crutchfi
,
Nurul-Ha
,
Miller
Eleanor Roosevel
3:33.55
1
5
Brown
,
Williams
,
George
,
Johnson
DeMatha Catholic
3:34.42
2
6
Smith
,
Stanley
,
Coopermi
,
Claggett
Baltimore Polyte
3:34.84
4
7
Smith
,
Alston
,
Garner
,
Izegwire
Dunbar
3:37.81
1
8
Thompson
,
Horton
,
Chase
,
Taylor
H.D. Woodson Sen
3:41.67
3
9
Clyburn
,
Agyei
,
Bookard
,
Moduka
Eleanor Roosevel
3:42.26
1
10
Asefaw
,
Kalu
,
Blake
,
Jones
Western Tech
3:42.39
3
11
Sheppard
,
Johnson
,
Idowu
,
Knopp
Thomas A Edison
3:42.81
2
12
Wright
,
Williams
,
Christop
,
Smith
Centreville
3:43.23
3
13
Dennis
,
Dunbar
,
Shepperd
,
Roberts
Gonzaga College
3:43.28
4
14
Ransom
,
Ullom
,
Miller
,
McDuffy
Chantilly
3:44.81
4
15
Breedlov
,
Ayala
,
Stormo
,
Muskett
West Springfield
3:45.45
4
16
Camacho
,
Foresste
,
Green
,
Zimitis
Forest Park
3:45.93
3
17
Curry
,
Tyler
,
Carrol
,
Young
T C Williams
3:49.16
2
18
Gharbi
,
Colson
,
Rangel
,
Brown
Thomas A Edison
3:49.72
4
19
Medric
,
Fernande
,
Doherty
,
Gracia
George C Marshal
3:51.49
4
20
Eshelman
,
Foster
,
Copp
,
Cumby
W T Woodson
4:04.01
2
--
Starling
,
Hill
,
Walker
,
Clark
McKinley Technol
DQ
3
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Foresste
,
Gaiser
,
Garcia
,
Camacho
Forest Park
8:31.92
1
2
Mchugh
,
Ballard
,
Church
,
Kerr
South Lakes
8:32.34
1
3
Stormo
,
Rabil
,
Muskett
,
Ritter
West Springfield
8:37.83
1
4
Sauerbie
,
Tuck
,
Greenwoo
,
Dunlap
Lake Braddock Se
8:40.18
1
5
Jones
,
Escanill
,
Tarjamo
,
Keim
North Point
8:42.26
1
6
Moduka
,
Snyder
,
Clyburn
,
Ahalt
Eleanor Roosevel
8:43.54
1
7
Van Acke
,
Janas
,
Spahn
,
Tolbert
James Robinson S
8:48.47
1
8
Kalu
,
Blake
,
Howe
,
Asefaw
Western Tech
9:04.96
1
9
Haight
,
Baker
,
Ryan
,
Ahmed
George C Marshal
9:05.02
1
10
Puhek
,
Gorski
,
Lazar
,
Stoner
South County
9:24.59
1
11
Kozy
,
Cevasco
,
Keith
,
Schumpp
James Robinson S
9:28.79
1
12
Swanson
,
Brown
,
Brown
,
Blocker
Suitland
9:29.82
1
13
Wattendo
,
Chen
,
Anderson
,
Hay
Thomas Jefferson
9:31.62
1
14
Cohen
,
Zhou
,
Reingold
,
Stahle
Chantilly
9:37.51
1
15
Talman
,
McLening
,
Day
,
Lim
Centreville
9:40.41
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Manning, Rashad
9
Riverdale Baptis
50-05.00
(15.37m)
1
2
Anderson, Jonathan
12
T C Williams
50-02.00
(15.29m)
1
3
Urratia, Jose
12
T C Williams
46-02.00
(14.07m)
1
4
Crokett, Michael
12
T C Williams
45-09.00
(13.94m)
1
5
Banks, Jared
10
Thomas A Edison
44-08.00
(13.61m)
1
6
Burnett, Richard
12
Bishop McNamara
44-05.00
(13.54m)
1
7
Kurtz, Luke
12
Hereford
42-05.00
(12.93m)
1
8
Rawlings, Justin
12
Eleanor Roosevel
42-04.00
(12.90m)
1
9
Hensley, Graham
11
Hereford
41-02.00
(12.55m)
1
9
Koshuta, Mike
12
Langley
41-02.00
(12.55m)
1
11
Arrington, Charles
12
H.D. Woodson Sen
40-10.00
(12.45m)
1
12
Daye, Tamarus
12
Forest Park
40-02.00
(12.24m)
1
13
Monticelli, Federico
12
George C Marshal
39-11.00
(12.17m)
1
14
Bass, Sean
12
W T Woodson
39-10.00
(12.14m)
1
15
Reid, Terrell
12
McKinley Technol
39-06.00
(12.04m)
1
16
Frawley, Andrew
12
Thomas A Edison
39-04.00
(11.99m)
1
17
Booker, Zachary
12
Chantilly
39-00.00
(11.89m)
1
18
Clark, Colin
12
Oakton
38-10.00
(11.84m)
1
19
Weatherly, Max
12
W T Woodson
38-06.00
(11.73m)
1
20
Bos, Chris
11
West Springfield
38-05.00
(11.71m)
1
21
Smith-Holmes, Jonathan
9
DeMatha Catholic
38-03.00
(11.66m)
1
22
Rodriguez, Jonathan
10
James Robinson S
38-02.00
(11.63m)
1
23
Robinson, Harvey
9
H.D. Woodson Sen
37-10.00
(11.53m)
1
24
Graham, Jerrod
12
North Point
37-09.00
(11.51m)
1
25
Rousseau, Peter
11
St John's Colleg
35-07.00
(10.85m)
1
25
Njoku, Brian
12
Western Tech
35-07.00
(10.85m)
1
27
Dollard, Mitch
12
Oakton
35-06.00
(10.82m)
1
28
Lose, Steven
12
Annandale
35-05.00
(10.80m)
1
28
Carter, Christian
11
Dunbar
35-05.00
(10.80m)
1
30
Tobias, Michael
12
West Springfield
34-05.00
(10.49m)
1
31
Simpson, Klarance
10
Riverdale Baptis
34-04.00
(10.46m)
1
32
Terry, Alexander
12
Chantilly
33-09.00
(10.29m)
1
33
Gulding, Michael
11
James Robinson S
33-05.00
(10.19m)
1
34
Screen, Roni
12
Riverdale Baptis
33-01.00
(10.08m)
1
35
Milton, Nathan
12
Centreville
30-10.00
(9.40m)
1
36
Gillis, Troy
12
Thomas A Edison
30-03.00
(9.22m)
1
37
Kile, Brian
10
South County
30-01.00
(9.17m)
1
38
Matthews, Joseph
9
H.D. Woodson Sen
29-08.00
(9.04m)
1
39
Summers, Adam
10
James Robinson S
29-05.00
(8.97m)
1
40
Powers, Greg
12
Riverdale Baptis
27-01.00
(8.26m)
1
--
hicks, ryan
--
DuVal
ND
(--)
1
--
Beinhart, David
10
Thomas A Edison
ND
(--)
1
--
Avers, Teddy
12
Lake Braddock Se
ND
(--)
1
--
Antwi, Prince
12
Eleanor Roosevel
ND
(--)
1
--
Yohannes, Eyassau
11
Annandale
ND
(--)
1
--
Daniels, Matthew
12
Lake Braddock Se
ND
(--)
1
--
kolencik, Alex
10
Langley
ND
(--)
1
--
Jackson, Trevon
12
Dunbar
ND
(--)
1
--
Harris, Daryll
12
Dunbar
ND
(--)
1
--
Lynn, Michael
9
Riverdale Baptis
ND
(--)
1
--
Rana, Issac
12
Oxon Hill
ND
(--)
1
--
Boulware, Quarvez
9
McKinley Technol
ND
(--)
1
--
Johnson, Damion
9
H.D. Woodson Sen
ND
(--)
1
--
Harris, Phillip
10
Milford Mill
ND
(--)
1
--
Lee, Robert
11
Suitland
ND
(--)
1
--
standly, deontea
11
Suitland
ND
(--)
1
--
Keitelman, Paul
--
South County
ND
(--)
1
--
Johnson, Dale
11
Largo
ND
(--)
1
--
Martinez-Umana, Juan
12
George C Marshal
FOUL
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jones, Rashaan
11
South Lakes
6-08.00
(2.03m)
1
2
Lee, Kahron
12
T C Williams
6-02.00
(1.88m)
1
2
Little, Justin
12
Westfield
6-02.00
(1.88m)
1
4
Seals, John
10
West Springfield
6-02.00
(1.88m)
1
5
cooper, devon
12
T C Williams
6-00.00
(1.83m)
1
6
Maku, Richard
12
Annandale
6-00.00
(1.83m)
1
7
Breedlove, Danny
12
West Springfield
5-10.00
(1.78m)
1
10
Abraham, Michael
12
North Point
5-08.00
(1.73m)
1
11
Holmes, Maurice
10
Gonzaga College
5-08.00
(1.73m)
1
11
Ransom, Miles
12
Chantilly
5-08.00
(1.73m)
1
8
Boyd, Joseph
11
South County
5-08.00
(1.73m)
1
8
Summer, Za'Quan
12
T C Williams
5-08.00
(1.73m)
1
13
Hopkins, Chris
10
West Springfield
5-06.00
(1.68m)
1
--
Barnes, Christopher
12
DeMatha Catholic
NH
(--)
1
--
Frawley, Andrew
12
Thomas A Edison
NH
(--)
1
--
Brown, Shadeed
--
Suitland
NH
(--)
1
--
Duff, James
10
Dunbar
NH
(--)
1
--
Ullom, Nicholas
10
Chantilly
NH
(--)
1
--
Johnson, Ashad
11
Thomas A Edison
NH
(--)
1
--
Park, Sung Woo
11
Chantilly
NH
(--)
1
--
Sanson, Timothy
10
Langley
NH
(--)
1
--
Murphy, Ta'Von
10
H.D. Woodson Sen
NH
(--)
1
--
Pugh, Jordan
10
South County
NH
(--)
1
--
Horton, DeAndre
11
H.D. Woodson Sen
NH
(--)
1
--
Matthews, Davon
9
H.D. Woodson Sen
NH
(--)
1
--
Paul, Cedric
9
St John's Colleg
NH
(--)
1
--
Blocker, Keith
--
Suitland
NH
(--)
1
--
jack, joshua
--
DuVal
NH
(--)
1
--
Terry, Ray
11
South Lakes
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Summer, Za'Quan
12
T C Williams
21-00.00
(6.40m)
nwi
1
2
Carter, Andrew
11
Eleanor Roosevel
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
3
Borhauer, Ansel
12
James Robinson S
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
4
Christophe, Philip
12
Centreville
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
5
Christian, Josiah
12
McKinley Technol
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
6
Maku, Richard
12
Annandale
19-04.50
(5.91m)
nwi
1
7
Medric, Ryan T
12
George C Marshal
19-04.50
(5.91m)
nwi
1
8
Martin, Brett
12
Centreville
19-01.00
(5.82m)
nwi
1
9
Oputa, Emeka
12
Chantilly
19-00.00
(5.79m)
nwi
1
9
Thornton, Marquis
12
Milford Mill
19-00.00
(5.79m)
nwi
1
11
Walton, Marcus
10
Annandale
18-09.00
(5.72m)
nwi
1
12
Little, Justin
12
Westfield
18-08.50
(5.70m)
nwi
1
13
Curry, Willie
12
T C Williams
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
13
Mitchell, Randall
12
Gonzaga College
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
15
Barte, Alan
11
Thomas Jefferson
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
15
Yu, Robert
11
Langley
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
17
Bosir, Victor
12
Riverdale Baptis
18-05.50
(5.63m)
nwi
1
18
Banks, Stephen
12
West Potomac
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
19
Akil, Isaiah
9
Riverdale Baptis
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
19
Fernandez, Louis
12
George C Marshal
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
21
Seals, John
10
West Springfield
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
22
Holmes, Maurice
10
Gonzaga College
17-09.00
(5.41m)
nwi
1
23
Solomon, Robel
12
Annandale
17-08.75
(5.40m)
nwi
1
24
Kern, James
10
W T Woodson
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
25
Young, Denacco
12
McKinley Technol
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
26
Briscoe, Corey
10
Bishop McNamara
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
27
Chang, Andrew
11
W T Woodson
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
28
Johnson, Tarif
11
North Point
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
28
Cook, David
12
James Robinson S
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
28
Sanson, Timothy
10
Langley
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
31
Park, Sung Woo
11
Chantilly
16-07.75
(5.07m)
nwi
1
32
Stansfield, Nicholas
12
Thomas A Edison
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
33
Burns, Brian
--
Oakton
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
34
Richter, Will
10
South County
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
35
Finley, Nikko
11
James Robinson S
15-06.50
(4.74m)
nwi
1
36
Mckee, Maxwell
9
Langley
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
37
Holzhauer, Aaron
10
James Robinson S
15-03.00
(4.65m)
nwi
1
38
Caplen, Daniel
9
Thomas A Edison
14-08.75
(4.49m)
nwi
1
39
Paul, Cedric
9
St John's Colleg
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
40
Bray, Dana
--
H.D. Woodson Sen
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
41
Mitike, Fitsum
--
Cardozo
11-09.50
(3.59m)
nwi
1
42
Eberhardt, Nick
9
Langley
11-04.50
(3.47m)
nwi
1
--
Breedlove, Danny
12
West Springfield
ND
(--)
nwi
1
--
Mazloum, Sean
11
Chantilly
ND
(--)
nwi
1
--
Stewart, Terry
12
Largo
ND
(--)
nwi
1
--
Scott, Malik
11
Largo
ND
(--)
nwi
1
--
McGregor, Michael
9
Paul VI
ND
(--)
nwi
1
--
Carr, Jamal
11
Eleanor Roosevel
ND
(--)
nwi
1
--
Gupton, James
11
North Point
ND
(--)
nwi
1
--
Daus, Jack
11
Paul VI
ND
(--)
nwi
1
--
Chapman, Justin
11
Suitland
ND
(--)
nwi
1
--
Mason, Iyrell
11
Suitland
ND
(--)
nwi
1
--
Denny, Khayri
10
South Lakes
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Rashaan
11
South Lakes
44-05.00
(13.54m)
nwi
1
2
McDuffy, Arthur
12
Chantilly
44-03.00
(13.49m)
nwi
1
3
Daye, Tamarus
12
Forest Park
42-02.00
(12.85m)
nwi
1
4
Bryant, John-richard
12
Bishop McNamara
41-10.00
(12.75m)
nwi
1
5
Rowe, Julian
10
Eleanor Roosevel
41-07.00
(12.67m)
nwi
1
6
Little, Justin
12
Westfield
41-06.00
(12.65m)
nwi
1
7
Lee, Kahron
12
T C Williams
40-00.00
(12.19m)
nwi
1
8
Gray, Darien
11
Gonzaga College
39-09.00
(12.12m)
nwi
1
9
Amon, Tarik
12
DeMatha Catholic
39-03.00
(11.96m)
nwi
1
10
Garvin, Timothy
11
T C Williams
39-02.00
(11.94m)
nwi
1
11
Daugherty, Sean
12
Lake Braddock Se
39-01.00
(11.91m)
nwi
1
12
Cai, ED
12
Thomas Jefferson
39-00.00
(11.89m)
nwi
1
13
Christian, Josiah
12
McKinley Technol
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
13
Barte, Alan
11
Thomas Jefferson
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
15
Gonzalez, Osscar
12
Yorktown
38-08.00
(11.79m)
nwi
1
16
Ayling, Kevin
11
W T Woodson
38-04.00
(11.68m)
nwi
1
17
Thompson, Kevin
10
H.D. Woodson Sen
38-02.00
(11.63m)
nwi
1
18
Brinson, Brian
12
South Lakes
37-08.00
(11.48m)
nwi
1
19
Christophe, Philip
12
Centreville
37-06.50
(11.44m)
nwi
1
20
Cook, David
12
James Robinson S
37-00.00
(11.28m)
nwi
1
21
Stansfield, Nicholas
12
Thomas A Edison
36-09.00
(11.20m)
nwi
1
22
Solomon, Robel
12
Annandale
36-07.00
(11.15m)
nwi
1
23
Howe, Darius
9
Western Tech
36-06.00
(11.13m)
nwi
1
24
Park, Sung Woo
11
Chantilly
35-10.00
(10.92m)
nwi
1
25
Ha, Yongjoo
11
West Springfield
35-03.00
(10.74m)
nwi
1
26
Duff, James
10
Dunbar
34-10.00
(10.62m)
nwi
1
27
Walton, Marcus
10
Annandale
34-07.00
(10.54m)
nwi
1
28
Sanson, Timothy
10
Langley
34-01.00
(10.39m)
nwi
1
29
Chin, Kevin
11
Langley
33-05.00
(10.19m)
nwi
1
30
Price, Torrence
12
McKinley Technol
33-04.00
(10.16m)
nwi
1
31
Stewart, Horace
12
H.D. Woodson Sen
33-00.00
(10.06m)
nwi
1
32
Finley, Nikko
11
James Robinson S
32-01.00
(9.78m)
nwi
1
33
Mckee, Maxwell
9
Langley
32-00.00
(9.75m)
nwi
1
34
Burns, Brian
--
Oakton
30-11.00
(9.42m)
nwi
1
--
Mayuga, Jonathan
12
DeMatha Catholic
ND
(--)
nwi
1
--
Mitike, Fitsum
--
Cardozo
ND
(--)
nwi
1
--
Briscoe, Corey
10
Bishop McNamara
ND
(--)
nwi
1
--
Mazloum, Sean
11
Chantilly
ND
(--)
nwi
1
--
Stephenson, Akeem
12
Oxon Hill
ND
(--)
nwi
1
--
Thornton, Marquis
12
Milford Mill
ND
(--)
nwi
1
--
Corbin, Hezekiah
10
North Point
ND
(--)
nwi
1
--
Sampson, Todd
10
Oxon Hill
ND
(--)
nwi
1
--
Burke, Joshua
10
Suitland
ND
(--)
nwi
1
--
Chapman, Justin
11
Suitland
ND
(--)
nwi
1
--
Paul, Cedric
9
St John's Colleg
ND
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Daugherty, Sean
12
Lake Braddock Se
13-06.00
(4.11m)
1
2
Miller, Austin
Herndon
13-00.00
(3.96m)
1
3
Payne, Kevin
11
Hereford
12-06.00
(3.81m)
1
4
Lietzau, Zak
12
James Robinson S
12-06.00
(3.81m)
1
5
Wratschko, Lucas
11
Oakton
11-06.00
(3.51m)
1
6
Shotwell, Alexander
11
Forest Park
11-06.00
(3.51m)
1
7
Nguyen, Eric
11
Chantilly
11-00.00
(3.35m)
1
8
Herlong, Will
12
James Robinson S
11-00.00
(3.35m)
1
9
Schneider, Drew
11
Hereford
10-00.00
(3.05m)
1
9
Sung, Alexander
11
Chantilly
10-00.00
(3.05m)
1
9
Young, Scott
12
T C Williams
10-00.00
(3.05m)
1
12
Whitaker, Duncan
11
Hereford
9-06.00
(2.90m)
1
12
Cox, Najee
--
Oakton
9-06.00
(2.90m)
1
--
Yu, Robert
11
Langley
NH
(--)
1
--
Folta, Nestor
11
Oakton
NH
(--)
1
--
Ahumada, Nicholas
12
T C Williams
NH
(--)
1
--
Austin, Jacob
11
North East
NH
(--)
1
--
Park, Sung Woo
11
Chantilly
NH
(--)
1
--
Taitano, Ben
11
James Robinson S
NH
(--)
1
--
Collins, Connor
11
Hereford
NH
(--)
1
--
String, Andrew
--
Lake Braddock Se
NH
(--)
1
--
Zimitis, Scott
11
Forest Park
NH
(--)
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Saunders, Shakeela
12
Nansemond River
07.21
nwi
1
2
Peter, Carina
12
Herndon
07.23
nwi
1
3
Cox, Sharonda
11
Western
07.33
nwi
1
4
McClain, Mia
10
Nansemond River
07.49
nwi
1
5
Hatacher, Lakin
--
McDonogh
07.52
nwi
1
6
Moore, Destiny
9
Milford Mill
07.56
nwi
1
7
Mayo, Johvonna
11
McKinley Technol
07.60
nwi
1
8
Lathern, Terika
12
Suitland
07.64
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Peter, Carina
12
Herndon
07.19
nwi
1
2
Saunders, Shakeela
12
Nansemond River
07.28
nwi
1
3
Lathern, Terika
12
Suitland
07.41
nwi
3
4
McClain, Mia
10
Nansemond River
07.43
nwi
2
5
Mayo, Johvonna
11
McKinley Technol
07.49
nwi
1
6
Hatacher, Lakin
--
McDonogh
07.50
nwi
2
7
Cox, Sharonda
11
Western
07.53
nwi
2
8
Moore, Destiny
9
Milford Mill
07.56
nwi
3
9
Coleman, Marsharika
12
Washington-Lee
07.57
nwi
2
10
Gay, Jaela
9
Bishop McNamara
07.58
nwi
4
11
Dixon, Mykeal
12
Milford Mill
07.60
nwi
1
12
Korkoya, Harrisa
10
Forest Park
07.60
nwi
2
13
Rashid, Malika
12
Nansemond River
07.61
nwi
1
14
Butler, Cierra
11
Bishop McNamara
07.62
nwi
3
15
Griffin, India
10
Suitland
07.63
nwi
3
16
Williams, Anna
11
Thomas A Edison
07.65
nwi
3
17
Burroughs, Aaliyah
12
St John's Colleg
07.66
nwi
4
18
Nickerson, Stephanie
12
Largo
07.67
nwi
1
19
Raymond, Seye
9
James Robinson S
07.68
nwi
3
20
Jones, Chantice
10
Western
07.69
nwi
2
21
Clements, AnnaChristin
11
Oakton
07.69
nwi
5
22
Agyepong-Wiafe, Yaa
10
Forest Park
07.74
nwi
4
23
Jones, Antonaya
11
Thomas A Edison
07.76
nwi
7
24
Calhoun, HeleneAngel
11
Forest Park
07.79
nwi
4
25
Winner, Kaleigh
9
Mount Vernon
07.84
nwi
6
26
McCullam, Ijaz
9
Western
07.85
nwi
6
27
Baxter, Chandler
10
St John's Colleg
07.85
nwi
6
28
Butters, Christianne
11
Oakton
07.86
nwi
6
29
Toote, Jada
11
T C Williams
07.88
nwi
7
30
Epps, Micah
11
Dunbar
07.88
nwi
10
31
Cook, Katrina
11
Washington-Lee
07.90
nwi
4
32
Waters, Andrea
12
Western Tech
07.90
nwi
5
33
Fennell, Autumn
12
McKinley Technol
07.90
nwi
3
34
Nicholas, Nichole
--
Washington-Lee
07.90
nwi
4
35
Cox, Anna
10
Langley
07.91
nwi
6
36
Caldwell, Jessica
12
McDonogh
07.91
nwi
2
37
Bacon, Jackie
12
Paul VI
07.92
nwi
5
38
Boyd, Alana
9
Thomas A Edison
07.97
nwi
8
39
Mackey, Dominique
10
Mount Vernon
07.97
nwi
7
40
Brown, Toni
10
Milford Mill
07.98
nwi
4
41
Crook, Crystal
12
Largo
07.99
nwi
2
42
Schmidt, Adrienne
11
Langley
08.00
nwi
7
43
Diggs, Monique
12
Annandale
08.00
nwi
8
44
Galeas, Caitlin
11
South County
08.00
nwi
8
45
Hipwell, Sarah
--
Oakton
08.01
nwi
7
46
Wilson, Brianna
10
Western Tech
08.02
nwi
5
47
Ross, Katherine
10
Annandale
08.06
nwi
9
48
Luna, Valery
12
Centreville
08.06
nwi
7
49
Burge, Tonya
9
Riverdale Baptis
08.06
nwi
8
50
Revell, Daijona
9
Western Tech
08.07
nwi
7
51
Prioleau, Morgan
10
Western Tech
08.10
nwi
5
52
Meekins, Jessica
11
T C Williams
08.11
nwi
7
53
Powell, Lauren
--
Chantilly
08.12
nwi
9
54
Smiga, Meghan
11
W T Woodson
08.13
nwi
5
55
Majors, EnNijah
10
South County
08.13
nwi
5
56
Rashid, Zakiya
--
Nansemond River
08.17
nwi
12
57
Wilson, Carolanne
11
Yorktown
08.17
nwi
9
58
Matthews, Dominique
9
McKinley Technol
08.20
nwi
8
59
Bowie, Leah
10
Annandale
08.21
nwi
9
60
Johnson, Alexandra
10
George C Marshal
08.21
nwi
8
61
Lombardo, Maggie
10
W T Woodson
08.22
nwi
10
62
Fogg, Taylor
11
Western
08.25
nwi
5
63
Patnett, Bria
11
Mount Vernon
08.27
nwi
6
64
Sanson, Rachel
12
Langley
08.27
nwi
8
65
Moseley, Ciara
9
Milford Mill
08.30
nwi
10
66
Carlson, Sarah
10
George C Marshal
08.30
nwi
10
67
Uher, Katrina E
9
George C Marshal
08.33
nwi
9
68
Honesty, Kyla
9
St John's Colleg
08.40
nwi
11
69
Magruder, Stephanie
9
Largo
08.41
nwi
1
70
Robinson, Janet
--
Baltimore Polyte
08.43
nwi
11
71
Davis, Kiarra
11
Riverdale Baptis
08.47
nwi
10
72
Epps, Yolanda
11
Dunbar
08.55
nwi
10
73
Sain-felix, Ginelle
10
Eleanor Roosevel
08.69
nwi
6
74
Zukergood, Ariana J
9
George C Marshal
08.73
nwi
10
75
Cano-Guerrero, Eliza
10
W T Woodson
08.80
nwi
9
76
Taylor, Elisa
10
Riverdale Baptis
08.81
nwi
11
77
Green, Raven
11
Riverdale Baptis
08.91
nwi
11
78
Cruz-Reyes, Topacio
9
St John's Colleg
09.00
nwi
12
79
Armstrong, Derricka
12
Suitland
09.08
nwi
11
80
Keating, Shannon
11
James Robinson S
09.19
nwi
8
81
Aye, Karen
9
St John's Colleg
09.22
nwi
12
82
Hunter, Maggie
9
Paul VI
09.74
nwi
10
83
Danielle, Chrisshall
10
Riverdale Baptis
09.87
nwi
11
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCant, Genamarie
12
James Robinson S
40.45
1
2
Moses, Racquel
12
Milford Mill
40.49
1
3
Franklin, Autumne
12
McDonogh
40.60
2
4
Dorsey, Sharon
10
Western Tech
41.64
1
5
Hatacher, Lakin
--
McDonogh
41.71
3
6
Majors, Felecia
11
South County
41.87
1
7
Freeland, London
10
Dunbar
42.14
4
8
Simmons, Kalyn
12
Osbourn Park
42.46
3
9
Peter, Carina
12
Herndon
42.49
1
10
Dixon, Mykeal
12
Milford Mill
42.70
2
11
Kilgore, Briauna
11
Elizabeth Seton
42.95
4
12
Cox, Sharonda
11
Western
42.97
6
12
Williams, Alyse
12
Elizabeth Seton
42.97
5
14
Coleman, Naimah
12
South Lakes
43.02
3
15
Smith, Heather
11
Great Bridge
43.14
4
16
Stevens, Chelsie
12
Elizabeth Seton
43.30
6
17
Robinson, Jasmine
9
Elizabeth Seton
43.39
5
18
Butler, Cierra
11
Bishop McNamara
43.48
10
19
Roberson, Liz
12
James Robinson S
43.49
6
20
Hill, Jaidlin
10
Bishop McNamara
43.51
6
21
Krumholz, Brianna
12
Forest Park
43.69
4
22
Winner, Kaleigh
9
Mount Vernon
43.71
3
23
Dubuisson, Widney
10
South County
43.87
4
24
Brown, Toni
10
Milford Mill
43.87
3
25
Nickerson, Stephanie
12
Largo
43.90
1
26
Mayers, Dyani
11
McKinley Technol
43.92
5
27
Lopes, Sydnee
11
Armstrong
43.96
2
28
Jones, Chantice
10
Western
43.97
5
29
Patnett, Bria
11
Mount Vernon
44.00
5
30
Williams, Bryana
10
Riverdale Baptis
44.23
3
31
Mackey, Dominique
10
Mount Vernon
44.25
8
32
Moore, Destiny
9
Milford Mill
44.31
2
33
Williams, Anna
11
Thomas A Edison
44.36
6
34
McCullam, Ijaz
9
Western
44.45
14
35
Lataillade, Morgan
11
T C Williams
44.52
7
36
McNeil, Alexis
11
Bishop McNamara
44.62
15
37
Hale, Danielle
10
South Lakes
44.63
7
38
Griffin, India
10
Suitland
44.68
4
39
Hipwell, Sarah
--
Oakton
44.78
8
40
Gay, Jaela
9
Bishop McNamara
44.88
13
41
Burroughs, Aaliyah
12
St John's Colleg
45.07
5
42
Shartel, Rowan
11
Annandale
45.08
8
43
Bacon, Jackie
12
Paul VI
45.21
12
44
Rivera, Cheyanne
10
Thomas Jefferson
45.31
10
45
Jones, Antonaya
11
Thomas A Edison
45.35
9
46
Johnson, Deja
9
Dunbar
45.61
11
47
Boyd, Alana
9
Thomas A Edison
45.78
12
48
McManus, Meigan
12
Langley
45.92
10
49
Lee, Erin
12
Forest Park
45.96
14
50
Koroma, Isatu
10
Annandale
45.97
9
51
Hordge, Jocelyn
12
Baltimore Polyte
46.10
20
52
Hendley, Kathryn
12
T C Williams
46.25
8
53
Willridge, Alexandria
9
Western Tech
46.41
7
54
Weidman, Mary Kim
11
Thomas Jefferson
46.66
13
55
Raymond, Seye
9
James Robinson S
46.71
10
56
Weeks, Myracle
9
McKinley Technol
46.79
8
56
Ashwood, Sarah
10
Hereford
46.79
13
58
Bowie, Leah
10
Annandale
46.80
17
59
Nieusma, Claire
9
South Lakes
46.80
13
60
Coleman, Ces
11
Largo
46.81
8
61
Coppa, Margaret
12
Yorktown
46.86
12
62
Wilson, Brianna
10
Western Tech
46.88
10
63
Oakley, Morgan
10
Hereford
46.94
14
64
Stewart, Maddie
10
W T Woodson
47.06
12
65
Luna, Valery
12
Centreville
47.17
12
66
Diagne, Mbeyone
Herndon
47.25
11
67
Wilhelm, Bailey
12
Hereford
47.26
13
68
Wilson, Carolanne
11
Yorktown
47.32
15
69
Benjamin, Bernadette
11
Eleanor Roosevel
47.78
7
70
Sheppard, Tirzah
9
Thomas A Edison
48.02
16
71
Castaneda, Claudia
11
George C Marshal
48.09
14
72
Brew, Samantha
12
McKinley Technol
48.30
11
73
Timm, Tabitha
10
Thomas Jefferson
48.34
15
74
Obregon, Isabel
9
W T Woodson
48.41
18
75
Woods, Majorie
11
West Potomac
48.48
15
76
Settles, Jessica
10
West Springfield
48.51
16
77
Harris, Cari
10
Western Tech
48.65
16
78
Powell, Lauren
--
Chantilly
48.75
15
79
Tankersley, Rennie
12
Hereford
48.78
17
80
Atcherson, Eva-Mallay
12
Elizabeth Seton
48.79
18
81
Pryor, Sydney
11
Centreville
48.92
15
82
Griffin, Jasmin
10
Eleanor Roosevel
49.16
6
83
Davis, Tiffany
12
St John's Colleg
49.20
9
84
Page, Marin
11
Suitland
49.51
19
85
McKinney, Shannon
11
Chantilly
49.58
16
86
Zukergood, Ariana J
9
George C Marshal
49.68
17
87
Almeida, Isabella
9
W T Woodson
49.82
18
88
Robinson, Janet
--
Baltimore Polyte
49.85
20
89
Dixon, Carolyn
9
Oakton
50.18
17
90
Pleta, Mary
10
Paul VI
50.40
17
91
Wilson, Caroline
9
Langley
50.46
17
92
Yates, Alexia
10
St John's Colleg
51.02
11
93
Aye, Karen
9
St John's Colleg
52.43
20
94
Upshaw, Kiara
--
West Potomac
53.06
18
95
Keating, Shannon
11
James Robinson S
53.09
19
96
Farnsworth, Maggie
--
Langley
53.24
18
97
Graves, Jasmine
9
St John's Colleg
53.37
7
98
Nicholson, Shakeithia
9
McKinley Technol
53.99
14
99
Screen, Maris
11
Riverdale Baptis
54.66
19
100
Milazzo, Kathy
Herndon
56.08
11
101
Armstrong, Derricka
12
Suitland
57.50
19
Womens 500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dorsey, Sharon
10
Western Tech
1:16.87
1
2
Freeland, London
10
Dunbar
1:18.44
1
3
Hayes, Sidney
10
McDonogh
1:18.88
1
4
Linton, Ashley
12
Western Tech
1:19.69
1
5
Krumholz, Brianna
12
Forest Park
1:19.79
1
6
Roche, Katie
10
Lake Braddock Se
1:20.40
2
7
Schweikert, Macey
10
James Robinson S
1:20.44
2
8
Allen, Elise
11
Eleanor Roosevel
1:20.63
4
9
Middleton, Kieaira
11
Nansemond River
1:21.23
2
10
Butler, Genae
11
Western
1:21.33
2
11
McEntire, Alexis
12
West Springfield
1:21.61
3
12
Stegner, Kelly
10
W T Woodson
1:21.83
3
13
Conrad, Leia
11
Bishop McNamara
1:22.10
4
14
Johnson, Zuwena
11
Riverdale Baptis
1:22.27
3
15
Boyles, Caitlin
11
Largo
1:22.32
3
16
Clifton, Lahni
11
Western
1:22.77
5
17
Davis, China
11
Western
1:23.17
5
18
Syers, Serwaa
11
Elizabeth Seton
1:23.60
6
19
Oputa, Angelina
12
Elizabeth Seton
1:23.84
7
20
Ashwood, Sarah
10
Hereford
1:23.85
6
21
Abdullah, Naqiyah
11
Baltimore Polyte
1:24.26
9
22
Tucker, Kayla
9
Riverdale Baptis
1:24.90
4
23
Kramer, Liana
11
Langley
1:25.41
5
24
Zinser, Corrine
11
James Robinson S
1:25.54
5
25
Williams, Bryana
10
Riverdale Baptis
1:26.14
4
26
Oakley, Morgan
10
Hereford
1:26.55
7
27
Walston, Alexxis
12
Suitland
1:26.73
3
28
Chambers, Curtlyn
10
Elizabeth Seton
1:27.30
8
29
Coates, Emani
10
Largo
1:27.70
6
30
Thillairajah, Anna
9
George C Marshal
1:27.72
8
31
West, Aphrodite
10
Forest Park
1:27.76
8
32
Wilhelm, Bailey
12
Hereford
1:27.95
6
33
Mueller, Katelyn
12
James Robinson S
1:27.96
8
34
Yarbrough, Jimmica
9
Suitland
1:28.45
7
35
Tankersley, Rennie
12
Hereford
1:28.61
7
36
Bethel, Lindsey
12
Bishop McNamara
1:28.80
7
37
Brody, Ilana
11
Yorktown
1:28.86
9
38
Lefrancois, Danielle
--
Chantilly
1:29.52
7
39
Pratt, Melissa
10
Annandale
1:29.69
9
40
Wheeler, Kacey
10
James Robinson S
1:29.72
4
41
Miller, Sami
12
West Potomac
1:29.95
8
42
Gibbons, Helen
9
Lake Braddock Se
1:30.00
10
43
Johnson, Artesha
11
Forest Park
1:30.44
11
44
Abboud, Maddison
12
Langley
1:30.77
11
45
Diagne, Mbeyone
Herndon
1:30.98
8
46
Fauntroy, Nalo
10
Dunbar
1:31.40
14
47
Ingraham, Kathryn
12
Chantilly
1:31.47
10
48
Hurling-spears, Asha
11
Suitland
1:31.75
11
49
Timm, Tabitha
10
Thomas Jefferson
1:31.97
9
50
Brown, Erin
12
North Point
1:32.50
10
51
Nagle, Alex
10
James Robinson S
1:32.75
10
52
Taylor, Chelsea
11
Elizabeth Seton
1:32.83
11
53
Nickerson, Nia
10
Eleanor Roosevel
1:33.06
10
54
Wilson, Caroline
9
Langley
1:33.60
13
55
Bartholomew, Chelsea
9
South County
1:33.70
6
56
Platt, Sharon
9
Yorktown
1:34.67
12
57
Grundvig, Ariana
12
James Robinson S
1:34.93
9
58
Bock, Katherine
9
George C Marshal
1:35.20
13
59
Evans, Sydney
11
Centreville
1:35.60
13
60
Manhertz, Maddie
11
Lake Braddock Se
1:35.66
15
61
Sargent, Saidah
9
Western Tech
1:36.32
14
62
Golden-Brown, Aviance
9
Milford Mill
1:37.10
13
63
Kamara, Ameratu
10
T C Williams
1:37.17
14
64
Cox, Anna
10
Langley
1:37.24
16
65
Miller, Rachel
11
Mount Vernon
1:37.42
14
66
Boyles, Jennifer
9
Lake Braddock Se
1:37.86
12
67
Smith, Anna
10
West Potomac
1:38.30
13
68
Cox, Nora
11
Paul VI
1:39.05
12
69
Ashby, Hanna
9
Paul VI
1:39.34
12
70
Henry, Ashelle
--
Baltimore Polyte
1:40.51
14
71
Headen, Naudia
--
Baltimore Polyte
1:40.57
15
72
Meer, Zarina
12
St John's Colleg
1:41.25
16
73
Wright, Jillian
9
St John's Colleg
1:41.27
15
74
Brown, Maya
9
St John's Colleg
1:43.17
15
75
Bouknight, Nikol
11
McKinley Technol
1:45.27
11
76
Jackson, Atinuke
--
Baltimore Polyte
1:46.59
16
77
Yancy, Briana
9
St John's Colleg
1:47.40
15
78
Milazzo, Kathy
Herndon
1:48.94
12
79
Martin, Rashawn
--
Baltimore Polyte
1:58.77
16
80
Evans, Kynita
12
Suitland
1:58.82
14
--
Armstead, Ineka
9
McKinley Technol
DQ
10
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Underwood, Sarah Jane
12
West Potomac
2:55.97
1
2
Sheridan, Katherine
12
Thomas Jefferson
3:03.51
1
3
Cowne, Kendall
11
Chantilly
3:05.78
1
4
Carrigan, Kristi
11
Oakton
3:06.68
1
5
Stewart, Briana
11
Oakton
3:08.57
1
6
Bullard, Erin
12
Forest Park
3:10.81
1
7
Passacantando, Sophia
11
West Potomac
3:11.04
1
8
Price, Lauren
11
West Potomac
3:11.43
1
9
Nielsen, Sarah
12
Thomas Jefferson
3:12.93
1
10
Montgomery, Didi
11
W T Woodson
3:14.59
1
11
Rosini, Caroline
10
Paul VI
3:15.15
1
12
Zeng, Grace
10
Thomas Jefferson
3:15.73
1
13
Fanet, Olivia
9
W T Woodson
3:18.98
1
14
Dixon, Robin
10
Oakton
3:19.02
1
15
Clark, Hannah
12
T C Williams
3:19.20
1
16
Johnson, Zuwena
11
Riverdale Baptis
3:19.49
1
17
Anderson, Hayley
12
Centreville
3:20.50
1
18
Gates, Kersten
11
W T Woodson
3:20.82
1
19
Junta, Katrina
9
Thomas Jefferson
3:21.20
1
20
Lull, Samantha
11
Chantilly
3:21.93
1
21
Short, Barbaretta
12
Dunbar
3:23.40
1
22
Ishita, Erina
12
James Robinson S
3:24.49
1
23
Anderson, Kat
11
W T Woodson
3:25.46
1
24
Garrahan, Grace
12
T C Williams
3:27.38
1
25
Bidwell, Erin
9
South Lakes
3:27.74
1
26
Delabrer, Nicole
10
Eleanor Roosevel
3:27.80
1
27
Sagar, Elizabeth
12
Mount Vernon
3:28.19
1
28
King, Natalie
--
Centreville
3:29.34
1
29
Smith, Mckinsey
--
Centreville
3:29.41
1
30
Jeong, Esther
12
Langley
3:29.59
1
31
Smith, Mary
12
West Springfield
3:30.64
1
32
Walker, Abbie
11
West Springfield
3:31.71
1
33
Hart, Kelly
9
Yorktown
3:34.45
1
34
Egbers, Lindsay
--
Centreville
3:34.63
1
35
Loh, Jennifer
11
Chantilly
3:34.80
1
36
Williams, Mia
10
Bishop McNamara
3:35.17
1
37
Cate, Mackenzie
12
West Potomac
3:35.56
1
38
Dickey, Treyniqua
12
McKinley Technol
3:36.37
1
39
Danisewicz, Julia
9
Paul VI
3:36.51
1
40
Smith, Charlotte
10
South Lakes
3:37.73
1
41
Peisch, Barbara
9
T C Williams
3:37.89
1
42
Walsh, Virginia
10
Chantilly
3:38.16
1
43
Countess, Kennedy
10
Western Tech
3:38.44
1
44
Hurling-spears, Asha
11
Suitland
3:38.61
1
45
O'Rourke, Amber
11
George C Marshal
3:39.07
1
46
Martinez, Aissa
11
James Robinson S
3:41.96
1
47
Shelby, Jaya
9
Largo
3:45.95
1
48
Awe, Folakemi
10
Western Tech
3:54.08
1
49
Matthews, Taylor
12
Suitland
4:03.67
1
50
Douglas, Diamond
9
McKinley Technol
4:10.85
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lescher, Dale
12
West Potomac
5:14.56
1
2
Dougherty, Hailey
10
Oakton
5:16.57
1
3
Bodmer, Allyson
11
Forest Park
5:16.61
1
4
Stewart, Briana
11
Oakton
5:21.26
1
5
Vinter, Rebecca
11
Centreville
5:23.17
1
6
Vandewater, Emily
12
Hereford
5:24.08
1
7
Scully, Mary Cate
11
South County
5:24.57
1
8
Carter, Sara
10
Hereford
5:25.92
1
9
Causey, Erin
10
Hereford
5:27.60
1
10
Carlson, Carolyn
12
Chantilly
5:31.26
1
11
Clark, Hannah
12
T C Williams
5:31.57
1
12
Short, Lea
--
Baltimore Polyte
5:36.49
1
13
Nieusma, Devin
9
South Lakes
5:38.35
1
14
Stewart, Grace
9
Oakton
5:38.35
1
15
Wittich, Maddie
11
West Springfield
5:38.48
1
16
Reinhold, Abigail
10
South Lakes
5:38.53
1
17
Mcnulla, Allison
11
West Potomac
5:40.50
1
18
Fouse, Mary
12
Langley
5:40.94
1
19
Martello, Shannon
11
Hereford
5:41.04
1
20
Mayuga, Christin
10
Thomas Jefferson
5:41.19
1
21
Thomas, Ellery
11
W T Woodson
5:43.13
1
22
Sullivan, Momo
12
West Springfield
5:44.33
1
23
Garrahan, Grace
12
T C Williams
5:46.06
1
24
Johnson, Nakiarah
11
Western
5:47.24
1
25
Hawvermale, Xaveria
9
Chantilly
5:48.78
1
26
Lawson, Courtney
12
Lake Braddock Se
5:49.16
1
27
Wittich, Christine
9
West Springfield
5:49.20
1
28
Murray, Katie
10
West Potomac
5:50.04
1
29
Lull, Hannah
9
Chantilly
5:50.35
1
30
McLenigan, Emily
12
Centreville
5:51.90
1
31
Cason, Patricia
10
Chantilly
5:53.74
1
32
Yaglou, Kelsey
11
W T Woodson
5:53.99
1
33
Amico, Nikki
9
West Potomac
5:56.22
1
34
Moschella, Emily
9
Thomas Jefferson
5:56.58
1
35
Stumvoll, Haley
9
Thomas Jefferson
5:57.14
1
36
Sagar, Elizabeth
12
Mount Vernon
5:57.64
1
37
Mcgrath, Molly
9
South Lakes
5:59.26
1
38
Chong, Stephanie
11
West Springfield
6:04.15
1
39
Myers, Ajee
12
Western
6:07.52
1
40
Cooke, Hannah
12
W T Woodson
6:07.69
1
41
Geter-jackson, D
11
Western
6:07.73
1
42
Strub, Sydney
10
Chantilly
6:10.42
1
43
Franke, Charlene
9
Thomas Jefferson
6:12.46
1
44
Boel, Madeline
11
Thomas A Edison
6:13.32
1
45
Melendez, Natalie
10
Thomas A Edison
6:19.18
1
46
Hargrove, Kelahni
11
Dunbar
6:25.21
1
47
Lesko, Julia
9
North Point
6:25.77
1
48
Cox, Nora
11
Paul VI
6:26.55
1
49
Lyon, Nicole
11
Thomas A Edison
6:26.88
1
50
Dugger, Armani
10
Dunbar
6:27.23
1
51
Krulak-Palmer, Zoe
--
Baltimore Polyte
6:29.72
1
52
Ashby, Hanna
9
Paul VI
6:32.47
1
53
Simonton, Teghan
9
North Point
6:33.65
1
54
Nelson, Victoria
--
Centreville
6:35.28
1
55
Ona, Kimberly
12
Centreville
6:40.86
1
56
Jaffier, Toni
11
North Point
6:48.14
1
57
Johnson, Jacqueline
10
Paul VI
6:50.24
1
58
Dangnokho, Marieme
10
Baltimore Polyte
7:29.37
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dougherty, Hailey
10
Oakton
11:12.78
1
2
Alcorta, Caroline
10
West Springfield
11:13.40
1
3
Young, Natalie
12
Forest Park
11:14.78
1
4
Kolonich, Bailey
10
Robert E Lee (St
11:16.23
1
5
Blackstone, Meghan
12
Paul VI
11:20.21
1
6
Vinter, Rebecca
11
Centreville
11:52.64
1
7
Genuario, Katie
10
West Potomac
11:54.18
1
8
O'Shea, Jackie
9
Centreville
12:01.49
1
9
Reffett, Taylor
12
Thomas Jefferson
12:04.05
1
10
Causey, Erin
10
Hereford
12:05.07
1
11
Schnepf, Rekha
12
Thomas Jefferson
12:16.09
1
12
Bonaro, Katy
12
North Point
12:16.19
1
13
Bayer, Morgan
12
Oakton
12:21.65
1
14
Short, Lea
--
Baltimore Polyte
12:27.99
1
15
Anderson, Meghan
9
Hereford
12:43.56
1
16
Davis, D'Atra
11
North Point
12:44.40
1
17
Nenno, Jessica
11
North Point
12:56.70
1
18
Bowie, Samantha
9
Bishop McNamara
13:01.14
1
19
Malhotra, Ana
9
Thomas Jefferson
13:01.93
1
20
Yang, Jahyun
10
W T Woodson
13:06.37
1
21
Martinez, Yosselyn
12
South Lakes
13:10.22
1
22
Gasteiger, Elizabeth
11
W T Woodson
13:11.42
1
23
Suresh, Misha
11
Lake Braddock Se
13:19.63
1
24
Pollin, Mary
9
Thomas Jefferson
13:23.53
1
25
Mccleary, Alaina
10
Hereford
13:23.79
1
26
Milef, Gabby
9
West Springfield
13:24.54
1
27
Suarez, Ana
--
West Springfield
13:27.37
1
28
Cornwall, Jessica
Hereford
13:44.31
1
29
Mccullen, Kailey
12
Oakton
13:53.36
1
30
Krulak-Palmer, Zoe
--
Baltimore Polyte
15:07.35
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Franklin, Autumne
12
McDonogh
08.26
nwi
1
2
Smith, Heather
11
Great Bridge
08.48
nwi
1
3
Moses, Racquel
12
Milford Mill
08.54
nwi
1
4
Atcherson, Eva-Mallay
12
Elizabeth Seton
08.80
nwi
1
5
Stevens, Alea
12
Armstrong
08.83
nwi
1
6
Rogers, Brielyn
11
Bishop McNamara
08.95
nwi
1
7
Stevens, Chelsie
12
Elizabeth Seton
09.39
nwi
1
8
Mayo, Johvonna
11
McKinley Technol
09.45
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Franklin, Autumne
12
McDonogh
08.24
nwi
1
2
Moses, Racquel
12
Milford Mill
08.49
nwi
1
3
Smith, Heather
11
Great Bridge
08.63
nwi
1
4
Stevens, Alea
12
Armstrong
08.88
nwi
1
5
Atcherson, Eva-Mallay
12
Elizabeth Seton
08.94
nwi
2
6
Rogers, Brielyn
11
Bishop McNamara
08.94
nwi
1
7
Stevens, Chelsie
12
Elizabeth Seton
09.01
nwi
3
8
Mayo, Johvonna
11
McKinley Technol
09.03
nwi
3
10
Cook, Jori
11
Eleanor Roosevel
09.04
nwi
3
9
Dixon, Mykeal
12
Milford Mill
09.04
nwi
1
11
Wheatley, Danielle
11
Bishop McNamara
09.11
nwi
1
12
Abdelhalim, Aya
10
South Lakes
09.21
nwi
2
13
Hordge, Jocelyn
12
Baltimore Polyte
09.25
nwi
3
14
Ramdeen, Simone
12
South County
09.29
nwi
2
15
Knight, Morgan
10
South County
09.29
nwi
2
16
Clifton, Lahni
11
Western
09.42
nwi
2
17
Antoine, Javonne
10
Elizabeth Seton
09.43
nwi
3
18
Agyepong-Wiafe, Yaa
10
Forest Park
09.65
nwi
4
19
Bacon, Jackie
12
Paul VI
09.68
nwi
3
20
Sandlin, Alexandra
11
George C Marshal
09.75
nwi
4
20
Pryor, Sydney
11
Centreville
09.75
nwi
3
22
Troy, Emma
11
Washington-Lee
09.82
nwi
4
23
Wallace, Kendra
12
North Point
09.91
nwi
4
24
Shaw, Kaela
10
South County
09.97
nwi
4
25
Jalloh, Aminata
11
South County
09.98
nwi
5
26
Revell, Daijona
9
Western Tech
09.99
nwi
2
27
Tran, Connie
11
Annandale
10.01
nwi
4
28
Fogg, Taylor
11
Western
10.09
nwi
5
29
Taylor, Tori
10
Western Tech
10.15
nwi
5
30
Pyatt, Tabitha
--
Baltimore Polyte
10.16
nwi
3
31
Tenberg, Susan
11
Hereford
10.19
nwi
7
32
Nieusma, Claire
9
South Lakes
10.20
nwi
6
33
Zinser, Corrine
11
James Robinson S
10.30
nwi
5
34
Smith, Ivy
11
Hereford
10.31
nwi
7
35
Pratt, Melissa
10
Annandale
10.44
nwi
5
36
Crafton, Lauren
11
Chantilly
10.47
nwi
5
37
Folk, Taylor
12
Western Tech
10.54
nwi
6
38
Schulze, Jenna
11
Hereford
10.56
nwi
7
39
Alcorta, Christina
12
Yorktown
10.65
nwi
6
40
Evans, Sydney
11
Centreville
10.68
nwi
6
41
Zhu, Jennifer
12
T C Williams
10.80
nwi
4
42
Barlow, Megan
11
James Robinson S
10.83
nwi
6
43
Clark, Mckenzie
10
Hereford
10.84
nwi
6
44
Korkoya, Harrisa
10
Forest Park
10.87
nwi
5
45
Koger, Jaslyn
9
Milford Mill
11.14
nwi
7
46
Al-Saadawi, Noora
12
West Potomac
11.28
nwi
6
47
Fancher, Alexis
10
Milford Mill
11.34
nwi
5
48
String, Emily
11
Lake Braddock Se
11.47
nwi
7
49
Wade, Miriam
10
Lake Braddock Se
11.57
nwi
8
50
Benham, Aubrey
12
James Robinson S
11.58
nwi
8
51
Troung, Kaitlyn
10
Lake Braddock Se
11.63
nwi
8
52
Barry, Saibatu
11
Eleanor Roosevel
11.63
nwi
7
53
Johnson, Deja
9
Dunbar
11.68
nwi
8
54
Nelson, Lauren
10
Yorktown
11.77
nwi
7
--
Pleta, Mary
10
Paul VI
DQ
nwi
4
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Franklin
,
Hatacher
,
Caldwell
,
Hayes
McDonogh
1:46.05
1
2
Moore
,
Dixon
,
Racquel
,
Goode
Milford Mill
1:46.95
1
3
Gay
,
Butler
,
Hill
,
McNeil
Bishop McNamara
1:47.33
2
4
Jones
,
Cox
,
Davis
,
Clifton
Western
1:47.49
1
5
Kendall
,
Majors
,
Rountree
,
Majors
South County
1:48.26
1
6
Rashid
,
McClain
,
Patterso
,
Middleto
Nansemond River
1:48.29
1
7
Kilgore
,
Williams
,
Tatum
,
Stevens
Elizabeth Seton
1:48.55
2
8
Mayers
,
Mayo
,
Fennell
,
Weeks
McKinley Technol
1:49.25
2
9
Nickerso
,
Coleman
,
Crook
,
Farrar
Largo
1:49.49
1
10
Roberson
,
Raymond
,
McCant
,
Wheeler
James Robinson S
1:49.83
2
11
Troy
,
Nicholas
,
Coleman
,
Cook
Washington-Lee
1:49.87
3
12
Coleman
,
Tran
,
Abdelhal
,
Hale
South Lakes
1:49.96
2
13
Lee
,
Agyepong
,
Calhoun
,
Korkoya
Forest Park
1:51.43
2
14
Lathern
,
Walston
,
Jefferso
,
Griffin
Suitland
1:51.56
4
15
Epps
,
Johnson
,
Epps
,
Fauntroy
Dunbar
1:54.15
3
16
Wilson
,
Prioleau
,
Waters
,
Willridg
Western Tech
1:54.57
3
17
Benjamin
,
Cook
,
Barry
,
Kanmi
Eleanor Roosevel
1:54.99
3
18
Stewart
,
Canty
,
Lombardo
,
Smiga
W T Woodson
1:55.81
4
19
Holton
,
Wallace
,
Johnson
,
Brown
North Point
1:58.29
4
20
Hordge
,
Robinson
,
Henry
,
Abdullah
Baltimore Polyte
1:58.36
5
21
Johnson
,
Sandlin
,
Carlson
,
Uher
George C Marshal
1:58.41
4
22
Hendley
,
Zhu
,
Toote
,
Latailla
T C Williams
1:58.96
5
23
Windham
,
Burge
,
Davis
,
Morris
Riverdale Baptis
1:59.39
6
24
Lull
,
Powell
,
McKinney
,
Lefranco
Chantilly
1:59.68
5
25
Clark
,
Schulze
,
Smith
,
Sakineja
Hereford
2:03.25
5
26
Gyamfi
,
Adams
,
Woods
,
Salam
West Potomac
2:03.87
5
27
Sheppard
,
Stansfie
,
Carr
,
Boyd
Thomas A Edison
2:04.05
6
28
Evans
,
Im
,
Alca
,
Morris
Centreville
2:06.77
6
29
Cruz-Rey
,
Logan
,
Logan
,
Robinson
St John's Colleg
2:09.94
3
--
Shartel
,
Koroma
,
Diggs
,
Anderson
Annandale
DQ
3
--
Clements
,
Hipwell
,
Fitzgera
,
Butters
Oakton
DQ
4
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Anyanwu
,
Allen
,
Malloy
,
Ngondi
Eleanor Roosevel
4:00.40
1
2
Linton
,
Taylor
,
Folk
,
Dorsey
Western Tech
4:05.48
1
3
Majors
,
Taylor
,
Rountree
,
Majors
South County
4:07.90
1
4
Farrar
,
Coleman
,
Nickerso
,
Boyles
Largo
4:09.29
1
5
Patterso
,
Saunders
,
McClain
,
Middleto
Nansemond River
4:12.54
2
6
Butler
,
Davis
,
Jones
,
Clifton
Western
4:12.55
1
7
Robinson
,
Oputa
,
Easley
,
Kilgore
Elizabeth Seton
4:16.58
2
8
Conrad
,
Hill
,
Rogers
,
Williams
Bishop McNamara
4:18.53
3
9
Coleman
,
Vaughn
,
Anderson
,
Reinhold
South Lakes
4:22.93
2
10
Johnson
,
Tucker
,
Burge
,
Williams
Riverdale Baptis
4:23.85
3
11
Calhoun
,
Bodmer
,
Bullard
,
Krumholz
Forest Park
4:24.84
1
12
Tankersl
,
Ashwood
,
Oakley
,
Wilhelm
Hereford
4:28.02
2
13
Grewe
,
Wittich
,
Wittich
,
Settles
West Springfield
4:28.37
3
14
Cowne
,
Lull
,
Ingraham
,
Lefranco
Chantilly
4:29.40
4
15
Hendley
,
Zhu
,
Latailla
,
Toote
T C Williams
4:32.37
3
16
Grundvig
,
Nagle
,
Mueller
,
Schweike
James Robinson S
4:32.52
2
17
Weeks
,
Brew
,
Mayo
,
Armstead
McKinley Technol
4:37.12
4
18
Thillair
,
Uher
,
Bock
,
Castaned
George C Marshal
4:46.06
4
19
Golden-B
,
Dixon
,
Moseley
,
Fancher
Milford Mill
4:48.94
4
20
Luna
,
Smith
,
Morris
,
Im
Centreville
4:52.70
4
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Rivera
,
Nielsen
,
Zeng
,
Sheridan
Thomas Jefferson
9:57.86
1
2
Martello
,
Tenberg
,
Carter
,
Vandewat
Hereford
9:58.95
1
3
Christen
,
Roche
,
Manhertz
,
Fasana
Lake Braddock Se
10:04.01
1
4
Scully
,
Dubuisso
,
Woods
,
Taylor
South County
10:14.79
1
5
Boyles
,
Coleman
,
Coates
,
Farrar
Largo
10:19.04
1
6
Rosini
,
Blacksto
,
Patrick
,
Danisewi
Paul VI
10:22.17
1
7
Geter-ja
,
Johnson
,
Myers
,
Barbyebw
Western
10:23.16
1
8
Conrad
,
Williams
,
Hamilton
,
Bowie
Bishop McNamara
10:23.71
1
9
O'Shea
,
Anderson
,
King
,
Smith
Centreville
10:26.46
1
10
Young
,
Bullard
,
Nicolai
,
Finley
Forest Park
10:33.35
1
11
Short
,
Freeland
,
Fauntroy
,
Durham
Dunbar
10:34.15
1
12
Vaughn
,
Golac
,
Anderson
,
Mcgrath
South Lakes
10:46.26
1
13
Davis
,
Bonaro
,
Davis
,
Nenno
North Point
10:49.07
1
14
Oputa
,
Allen
,
Taylor
,
Burton
Elizabeth Seton
10:57.72
1
15
Linton
,
Allen
,
Nicholso
,
Countess
Western Tech
10:58.96
1
16
String
,
Boyles
,
Robinson
,
Lawson
Lake Braddock Se
11:48.54
1
17
Taitano
,
Hatfield
,
Kats
,
Jocz
James Robinson S
11:48.55
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Onyekwere, Chioma
12
James Robinson S
39-02.00
(11.94m)
1
2
Scott, Alexis
12
Eleanor Roosevel
38-02.00
(11.63m)
1
3
Ward, Ayzha
12
T C Williams
36-10.00
(11.23m)
1
4
Barnes, Ornesha
12
Dunbar
36-08.00
(11.18m)
1
5
Bethel, Lindsey
12
Bishop McNamara
35-04.00
(10.77m)
1
6
Otighigbo, Sarah
12
Elizabeth Seton
34-03.00
(10.44m)
1
7
Molock, Diarra
11
Bishop McNamara
33-09.00
(10.29m)
1
8
Rashid, Zakiya
--
Nansemond River
32-10.00
(10.01m)
1
9
hall, jasmyn
10
Suitland
32-08.00
(9.96m)
1
10
Yates, Sumiya
12
South Lakes
31-10.00
(9.70m)
1
11
Vance, Tess
11
Hereford
30-08.00
(9.35m)
1
12
Paul, Corinne
11
St John's Colleg
30-07.00
(9.32m)
1
13
Colon, Jasmin
12
South Lakes
30-06.00
(9.30m)
1
14
Anderson, Renee
--
Western
29-04.00
(8.94m)
1
15
Sparks, Whitney
12
West Springfield
29-01.00
(8.86m)
1
16
Mcneil, Jewel
12
Washington-Lee
28-10.00
(8.79m)
1
17
Ihekweme, Favor
10
Largo
28-09.00
(8.76m)
1
18
Morris, Jocelyn
12
Riverdale Baptis
28-07.00
(8.71m)
1
18
Parker, Imane
10
Dunbar
28-07.00
(8.71m)
1
20
Burrell, Sabrina
11
Western
28-02.00
(8.59m)
1
21
Cameron, Karissa
12
Mount Vernon
27-09.00
(8.46m)
1
22
Terrell, Rebecca
12
Mount Vernon
27-06.00
(8.38m)
1
23
Njomo, Margaret
10
Annandale
27-01.00
(8.26m)
1
24
Tigani, Tiara
--
Lake Braddock Se
26-10.00
(8.18m)
1
25
Hall, Katherine
12
Elizabeth Seton
26-09.00
(8.15m)
1
26
Martin, Ashley
10
T C Williams
26-07.00
(8.10m)
1
27
Rashid, Lyzan
12
Chantilly
26-02.00
(7.98m)
1
28
Galvin, Meaghan
11
Yorktown
26-01.00
(7.95m)
1
29
Black, Saundra
11
Suitland
26-00.00
(7.92m)
1
30
Kerbuski, Bryanna
12
Chantilly
25-08.00
(7.82m)
1
31
Edwards, Raven
10
Elizabeth Seton
25-02.00
(7.67m)
1
32
Kousen, Amanda T
11
George C Marshal
24-08.00
(7.52m)
1
33
Hargroves, DeCaria
12
Dunbar
24-02.00
(7.37m)
1
34
Sizer, Kris' Jaii
9
Western Tech
23-08.00
(7.21m)
1
35
Williams, Anna
11
Thomas A Edison
23-07.00
(7.19m)
1
36
Gibbs, Angel
10
Annandale
23-01.00
(7.04m)
1
37
Ononiwu, Hope
10
James Robinson S
23-00.00
(7.01m)
1
38
Headen, Naudia
--
Baltimore Polyte
22-04.00
(6.81m)
1
39
Foley, Amanda L
9
George C Marshal
22-01.00
(6.73m)
1
39
Barnett, Jazmyne
11
Forest Park
22-01.00
(6.73m)
1
41
Henry, Ashelle
--
Baltimore Polyte
21-04.00
(6.50m)
1
42
Martin, Rashawn
--
Baltimore Polyte
20-03.00
(6.17m)
1
--
Epps, Bria
12
Dunbar
ND
(--)
1
--
Diggs, Alexandria
9
McKinley Technol
ND
(--)
1
--
Coleman, Brianna
9
Mount Vernon
ND
(--)
1
--
Shaw, Tangie
11
George C Marshal
ND
(--)
1
--
Hillard, Diamond
9
Largo
ND
(--)
1
--
Curcci, Joanna
11
South County
ND
(--)
1
--
Moses, Cassidy
12
South County
ND
(--)
1
--
Nnaji, Cassandra
11
Paul VI
ND
(--)
1
--
Cruz, Neida
10
George C Marshal
ND
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Frazier, Dennisha
12
Dunbar
5-02.00
(1.57m)
1
2
Saunders, Shakeela
12
Nansemond River
5-02.00
(1.57m)
1
3
Smith, Heather
11
Great Bridge
5-00.00
(1.52m)
1
3
Pyatt, Tabitha
--
Baltimore Polyte
5-00.00
(1.52m)
1
5
Atcherson, Eva-Mallay
12
Elizabeth Seton
5-00.00
(1.52m)
1
6
Antoine, Javonne
10
Elizabeth Seton
4-10.00
(1.47m)
1
11
Hale, Danielle
10
South Lakes
4-08.00
(1.42m)
1
7
Bethel, Lindsey
12
Bishop McNamara
4-08.00
(1.42m)
1
8
Knight, Morgan
10
South County
4-08.00
(1.42m)
1
8
Dickey, Treyniqua
12
McKinley Technol
4-08.00
(1.42m)
1
8
Krumholz, Brianna
12
Forest Park
4-08.00
(1.42m)
1
12
Sanson, Rachel
12
Langley
4-06.00
(1.37m)
1
12
Clements, AnnaChristina
11
Oakton
4-06.00
(1.37m)
1
12
Zhu, Jennifer
12
T C Williams
4-06.00
(1.37m)
1
12
Weeks, Myracle
9
McKinley Technol
4-06.00
(1.37m)
1
12
Nwaolu, Uloma
9
James Robinson S
4-06.00
(1.37m)
1
12
Sakinejad, Parrisa
11
Hereford
4-06.00
(1.37m)
1
12
Lull, Samantha
11
Chantilly
4-06.00
(1.37m)
1
--
Smith, Anna
10
West Potomac
NH
(--)
1
--
Hunter, Tatyana
--
Baltimore Polyte
NH
(--)
1
--
Hordge, Jocelyn
12
Baltimore Polyte
NH
(--)
1
--
Evans, Sydney
11
Centreville
NH
(--)
1
--
Baker, Danielle
11
North Point
NH
(--)
1
--
Stansfield, Natalie
10
Thomas A Edison
NH
(--)
1
--
Owen, Lindsay
12
W T Woodson
NH
(--)
1
--
Abdelhalim, Aya
10
South Lakes
NH
(--)
1
--
Park, Natalia
12
Washington-Lee
NH
(--)
1
--
Hill, Javon
12
Largo
NH
(--)
1
--
Rieck, Allison
12
Lake Braddock Se
NH
(--)
1
--
Jennings, Jada
11
Largo
NH
(--)
1
--
Gibbons, Helen
9
Lake Braddock Se
NH
(--)
1
--
Manhertz, Maddie
11
Lake Braddock Se
NH
(--)
1
--
Middleton, Kieaira
11
Nansemond River
NH
(--)
1
--
Mackey, Dominique
10
Mount Vernon
NH
(--)
1
--
Rashid, Malika
12
Nansemond River
NH
(--)
1
--
Bouknight, Nikol
11
McKinley Technol
NH
(--)
1
--
Cook, Jori
11
Eleanor Roosevel
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Peter, Carina
12
Herndon
17-08.50
(5.40m)
nwi
1
2
Holt, Nancy
12
McDonogh
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
3
Majors, Felecia
11
South County
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
4
Caldwell, Jessica
12
McDonogh
16-00.50
(4.89m)
nwi
1
5
Hill, Jaidlin
10
Bishop McNamara
15-11.50
(4.86m)
nwi
1
6
Bacon, Jackie
12
Paul VI
15-09.25
(4.81m)
nwi
1
7
Rashid, Malika
12
Nansemond River
15-08.50
(4.79m)
nwi
1
8
Rogers, Brielyn
11
Bishop McNamara
15-07.50
(4.76m)
nwi
1
9
Frazier, Dennisha
12
Dunbar
15-07.25
(4.76m)
nwi
1
10
Kanmi, Ah Young
10
Eleanor Roosevel
15-04.50
(4.69m)
nwi
1
11
Anderson, Destiny
10
Annandale
15-03.50
(4.66m)
nwi
1
12
McClain, Mia
10
Nansemond River
15-03.25
(4.65m)
nwi
1
13
Hayes, Sidney
10
McDonogh
15-02.75
(4.64m)
nwi
1
14
Patterson, Markelle
12
Nansemond River
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
15
Tran, Kristin
10
South Lakes
14-08.50
(4.48m)
nwi
1
16
Clements, AnnaChristina
11
Oakton
14-07.25
(4.45m)
nwi
1
17
Schmidt, Adrienne
11
Langley
14-06.50
(4.43m)
nwi
1
18
Lathern, Terika
12
Suitland
14-04.75
(4.39m)
nwi
1
19
Diggs, Monique
12
Annandale
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
20
Rieck, Allison
12
Lake Braddock Se
14-03.50
(4.36m)
nwi
1
21
Sandlin, Alexandra
11
George C Marshal
14-02.25
(4.32m)
nwi
1
22
Galeas, Caitlin
11
South County
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
23
Sanson, Rachel
12
Langley
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
24
Weaver, Indya
11
T C Williams
13-10.50
(4.23m)
nwi
1
24
Crafton, Lauren
11
Chantilly
13-10.50
(4.23m)
nwi
1
26
Coleman, Ces
11
Largo
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
27
Weidman, Mary Kim
11
Thomas Jefferson
13-06.00
(4.11m)
nwi
1
28
Easley, Monique
11
Elizabeth Seton
13-05.25
(4.10m)
nwi
1
29
Cox, Anna
10
Langley
13-03.75
(4.06m)
nwi
1
30
Fennell, Autumn
12
McKinley Technol
13-02.75
(4.03m)
nwi
1
31
Jones, Karaamah
11
T C Williams
12-06.00
(3.81m)
nwi
1
32
Tu, Wicksie
12
Annandale
12-05.00
(3.78m)
nwi
1
33
Tangaro, Silvia
12
Chantilly
12-03.25
(3.74m)
nwi
1
34
Fitzgerald, Danielle
12
Oakton
12-02.50
(3.72m)
nwi
1
35
Anasoh, Chinazor
12
McKinley Technol
12-02.00
(3.71m)
nwi
1
35
Carlson, Sarah
10
George C Marshal
12-02.00
(3.71m)
nwi
1
37
Uher, Katrina E
9
George C Marshal
12-00.00
(3.66m)
nwi
1
38
Carr, Amelia
9
Thomas A Edison
11-11.50
(3.64m)
nwi
1
39
Page, Marin
11
Suitland
11-07.50
(3.54m)
nwi
1
40
Raymond, Seye
9
James Robinson S
11-04.25
(3.46m)
nwi
1
41
Castaneda, Claudia
11
George C Marshal
11-02.50
(3.42m)
nwi
1
42
Gibbons, Helen
9
Lake Braddock Se
10-09.00
(3.28m)
nwi
1
--
Ermak, Tania
12
Thomas Jefferson
ND
(--)
nwi
1
--
Silva, Isabel
9
West Springfield
ND
(--)
nwi
1
--
Baker, Lilian
10
Riverdale Baptis
ND
(--)
nwi
1
--
Baxter, Chandler
10
St John's Colleg
ND
(--)
nwi
1
--
Pleta, Mary
10
Paul VI
ND
(--)
nwi
1
--
Seals, Kela
10
Elizabeth Seton
ND
(--)
nwi
1
--
Burwell, Ryesha
11
DuVal
ND
(--)
nwi
1
--
Kriner, Kady
11
Langley
ND
(--)
nwi
1
--
Calhoun, HeleneAngel
11
Forest Park
ND
(--)
nwi
1
--
Reeves, Emani
12
Dunbar
ND
(--)
nwi
1
--
Carter, Acquirra
12
Dunbar
ND
(--)
nwi
1
--
Adeokun, Mobolaji
12
DuVal
ND
(--)
nwi
1
--
Hollins, Aisha
10
North Point
ND
(--)
nwi
1
--
Baker, Danielle
11
North Point
ND
(--)
nwi
1
--
Wallace, Kendra
12
North Point
ND
(--)
nwi
1
--
Mackey, Dominique
10
Mount Vernon
ND
(--)
nwi
1
--
Hill, Javon
12
Largo
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Antonaya
11
Thomas A Edison
FOUL
(--)
nwi
1
--
Patnett, Bria
11
Mount Vernon
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Saunders, Shakeela
12
Nansemond River
38-04.25
(11.69m)
nwi
1
2
Caldwell, Jessica
12
McDonogh
37-08.00
(11.48m)
nwi
1
3
Rogers, Brielyn
11
Bishop McNamara
37-03.75
(11.37m)
nwi
1
4
Holt, Nancy
12
McDonogh
35-11.00
(10.95m)
nwi
1
5
Antoine, Javonne
10
Elizabeth Seton
35-01.50
(10.71m)
nwi
1
6
Jones, Antonaya
11
Thomas A Edison
34-09.50
(10.60m)
nwi
1
7
Frazier, Dennisha
12
Dunbar
33-11.50
(10.35m)
nwi
1
8
McManus, Meigan
12
Langley
33-03.25
(10.14m)
nwi
1
9
Allen, Lakia
12
Elizabeth Seton
33-02.00
(10.11m)
nwi
1
10
Weaver, Indya
11
T C Williams
32-04.75
(9.87m)
nwi
1
11
Rivera, Cheyanne
10
Thomas Jefferson
32-01.00
(9.78m)
nwi
1
12
Crook, Crystal
12
Largo
31-10.75
(9.72m)
nwi
1
13
Pryor, Sydney
11
Centreville
31-10.00
(9.70m)
nwi
1
14
Bouknight, Nikol
11
McKinley Technol
31-09.75
(9.70m)
nwi
1
15
Rieck, Allison
12
Lake Braddock Se
31-01.50
(9.49m)
nwi
1
16
Tran, Kristin
10
South Lakes
30-06.50
(9.31m)
nwi
1
17
Sanson, Rachel
12
Langley
29-09.00
(9.07m)
nwi
1
18
Nwaolu, Uloma
9
James Robinson S
29-06.50
(9.00m)
nwi
1
19
Fitzgerald, Danielle
12
Oakton
29-05.00
(8.97m)
nwi
1
20
Martinez, Aissa
11
James Robinson S
29-03.75
(8.93m)
nwi
1
21
Stewart, Maddie
10
W T Woodson
29-02.50
(8.90m)
nwi
1
22
Fasana, Rachel
10
Lake Braddock Se
29-00.50
(8.85m)
nwi
1
23
Manhertz, Maddie
11
Lake Braddock Se
29-00.00
(8.84m)
nwi
1
23
Weidman, Mary Kim
11
Thomas Jefferson
29-00.00
(8.84m)
nwi
1
25
Baxter, Chandler
10
St John's Colleg
28-10.25
(8.79m)
nwi
1
26
Schmidt, Adrienne
11
Langley
28-09.50
(8.78m)
nwi
1
26
Crafton, Lauren
11
Chantilly
28-09.50
(8.78m)
nwi
1
28
Tu, Wicksie
12
Annandale
28-05.00
(8.66m)
nwi
1
29
Im, Seo Hee
--
Centreville
28-02.00
(8.59m)
nwi
1
30
Jones, Karaamah
11
T C Williams
26-10.25
(8.19m)
nwi
1
--
Short, Barbaretta
12
Dunbar
ND
(--)
nwi
1
--
Sharpe, Kayla
11
Paul VI
ND
(--)
nwi
1
--
Boyd, Alana
9
Thomas A Edison
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Majors, Felecia
11
South County
11-00.00
(3.35m)
1
2
Bertrand, Tori
12
North East
9-06.00
(2.90m)
1
3
Fasana, Rachel
10
Lake Braddock Se
9-00.00
(2.74m)
1
4
McManus, Meigan
12
Langley
8-06.00
(2.59m)
1
5
Knight, Morgan
10
South County
8-06.00
(2.59m)
1
6
Crafton, Lauren
11
Chantilly
8-00.00
(2.44m)
1
7
Nicolai, Elsbeth
12
Forest Park
7-06.00
(2.29m)
1
--
Stewart, Maddie
10
W T Woodson
NH
(--)
1
--
Hasken, Kristen
11
South County
NH
(--)
1
--
Majors, EnNijah
10
South County
NH
(--)
1
--
Benham, Ava
10
James Robinson S
NH
(--)
1
--
Claunch, Valerie
11
Chantilly
NH
(--)
1
--
Emery, Merika
11
James Robinson S
NH
(--)
1
--
Folta, Naomi
11
Oakton
NH
(--)
1
--
Farnsworth, Maggie
--
Langley
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#friends
#indoor
#track
#invitational
More news
2012 Results - Maryland MPSSAA Indoor State Championships
59 shares:
Friends of Indoor Track Invitational
,
Annandale High Track & Field and Cross Country - Annandale, Virginia
,
Armstrong High School Track & Field and Cross Country - Richmond, Virginia
,
Baltimore Polytechnic Institute Track & Field and Cross Country - Baltimore, Maryland
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Largo High School Track & Field and Cross Country - Upper Marlboro, Maryland
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
4
2014
23
6
2013
8
2012
13
3
2011
32
4
2010
7
3
Show 3 more
Hashtags
#friends
#indoor
#track
#invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!